Skocz do zawartości
Forum

Dziwne zachowanie syna


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy rekin ma jakieś głębsze znaczenie, ale w necie znalazłam info:
"Teraz Ikea ogłosiła, że rekin w przyszłym roku zniknie z jej sklepów. Najpierw 26 września brytyjski oddział firmy poinformował na Twitterze, że maskotka jest czasowo niedostępna ze względu na problemy z dostawami."
Może kupił, by mieć pamiątkę, albo potem sprzedać z większym zyskiem coś czego nie ma.

Odnośnik do komentarza
W dniu 27/12/2023 o 7:09 PM, Dziubala napisał(a):

Nie wiem czy rekin ma jakieś głębsze znaczenie, ale w necie znalazłam info:
"Teraz Ikea ogłosiła, że rekin w przyszłym roku zniknie z jej sklepów. Najpierw 26 września brytyjski oddział firmy poinformował na Twitterze, że maskotka jest czasowo niedostępna ze względu na problemy z dostawami."
Może kupił, by mieć pamiątkę, albo potem sprzedać z większym zyskiem coś czego nie ma.

Nie, to raczej nie to. Wszytkie informacje które o tym znalazłam są z lat 2021/2022, więc pewnie dzięki sprzeciwowi decyzja o wycofaniu została odroczona. Ale może po prostu za bardzo się w to wczytuję. Może powinnam zapytać go, przecież on jeszcze dorasta, więc jego zainteresowania przechodzą przez zmiany. Albo może po prostu spodobała mu się maskotka i chciał ją sobie kupić.

Odnośnik do komentarza

Spokojnie, swego czasu ten rekin był totalnym hitem internetu, z którym robiono mnóstwo filmików. Ten z IKEA nazywa się Blahaj i w czasach szczytowej popularności został ogłoszony najpopularniejszym pluszakiem-rekinem świata. Też go mam i myślę, że syn (podobnie jak ja) natknął się na niego na YouTubie.

Oprócz tego Blahaj jest skojarzony ze społecznością osób ze społeczności transgender i tutaj pozwolę sobie załączyć dwa linki, niestety są po angielsku:
-> https://www.newsweek.com/how-ikea-shark-became-trans-icon-1753400
-> https://www.intomore.com/the-internet/stuffed-ikea-shark-became-trans-icon/

Polecam także wpisać w wyszukiwarce Blahaj the shark i od razu wszystko się wyjaśni. Oczywiście zawsze istnieje możliwość, że nie chodzi o symbolikę a chęć posiadania pluszaka 🙂

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...