Skocz do zawartości
Forum

Półtoraroczny niejadek


EwaNa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i dzień dobry. 

Problemem jest moja 16 miesięczna córka, a właściwie jej nagła niechęć do jedzenia 😕 Jeszcze półtora miesiąca wstecz była dzieckiem, które jedzenie "wyciągnęło by" z buzi. Lubiła praktycznie wszystko, mięsko, ziemniaki, zupy, paróweczki, szynkę, jajecznicę ...  Teraz je tylko butle z mlekiem, musy owocowe i warzywne, chrupki kukurydziane i jogurty oraz serki waniliowe, pije za to wszystko i wodę i herbatkę czy sok..  Każda próba podania czegokolwiek "normalnego" kończy się wytrąceniem widelca z ręki  😐 Wiem, że to może być przejściowe, spowodowane ząbkowaniem, skokami rozwojowymi i wieloma innymi czynnikami..  Nie działają kolorowe miseczki, jedzenie rękoma, urozmaicenie czymkolwiek...  Ale może są jakieś świetne i nieodkryte przeze mnie sposoby, żeby znowu zaczęła jeść w miarę normalnie? Help! 

Odnośnik do komentarza

Dzieci przechodzą przez różne skoki rozwojowe. Moja córka też tak miała. Jadła wszystko z wielkim apetytem, aż pewnego dnia przestała. Ja byłam z nią u lekarza, który na wszelki wypadek zlecił badania krwi. Wyniki były dobre, więc odpuściłam i podawałam jej talerz pełen różnych rzeczy, aby sama sobie wybierała. To pomogło. Myślę, że dzieci w pewnym wieku chcą mieć wybór i same decydować. Jest o tym fajny artykuł i dużo z niego się nauczyłam, przede wszystkim nie wpadać w złość i nie wpychać w niejadka jedzenia. Kiedyś tak robiłam, a efekt był opłakany, bo córka w ogóle buzi nie chciała otworzyć. Masakra. Poczytaj, może i Tobie się w głowie rozjaśni i zapali lampka, co robisz źle. Tak było u mnie. Pozdrawiam

  • Dziękuje 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...