Skocz do zawartości
Forum

Bankowanie krwi pępowinowej


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Nie odnalazłam podobnego, świeżego wątku, więc otwieram 🙂 Czy decydujecie się na przechowywanie krwi pępowinowej i/lub sznura pępowiny pobieranych przy porodzie? W Internecie są różne opinie na ten temat, ale ja przekopalam naprawde wiele miejsc w sieci i doszłam do wniosku, że warto. Czy ktoś z was już przechowuje taki materiał? Podobno można tymi komórkami macierzystymi leczyć 80 chorób, no i też nie tylko u dziecka od którego jest pobrana, ale u rodzenstwa, rodziny. Moja siostra bankuje dla trójki dzieci i kilka lat temu zapoznała mnie z tematem i tak się zastanawiam nad pobraniem krwi, ale i sznura pępowiny, bo rozszerza mozliwosci wykorzystania. Pobieracie?

Odnośnik do komentarza

Absolutnie bankowalam krew dla każdego dziecka i zrobilabym to ponownie. Na 18lat. Z możliwością przedluzenia juz przez pelnoletnie dziecko. Sznur też mielismy, jednak historia konczy się tak, że w przypadku niektorych obciążeń nie jest zalecane przechowywanie a juz napewno nikt nie pozwoli go użyć więc niestety mamy samą krew. Śpię spokojniej, a zdanie mamy ktora 9miesiecy po porodzie przyszła do poradni ginekologicznej z prośbą o pomoc, co ma teraz zrobic bo jej 9m-czna corka ma białaczkę a ona tej krwi nie bankuje zapamiętam chyba do końca zycia. Wiedziala o możliwości pobrania komorek macierzystych i nie zdecydowala sie. Trafilo to do mnie jeszcze zanim zostałam mamą.

Mam nadzieję że są to pieniądze wyrzucone w błoto i nigdy się nie przyda skorzystać z dobrodziejstw komórek. Wszelkie rozterki rozwialam z przedstawicielami banku komorek i proszę mi wierzyć walkowalam temat dlugo, wnikliwie za kazdym razem.

http://www.suwaczek.pl/cache/00c25871e7.png]Czekamy na Ciebie Maleństwo.[/url]

Odnośnik do komentarza

Ja też zdecydowałam się na pobranie w 2020 roku krwi pępowinowej i sznura pępowiny - nie było u mnie przeciwskazań, a materiał został pobrany bardzo dobrze (poród SN). O tej mozliwosci w sumie dowiedzialam sie od kolezanek z pracy i zaczelam czytac i czytac. Skoro ten material po porodzie sie wyrzuca, a jest tak cenny w komorki macierzyste to nie wahalam sie dlugo. Poza tym, koszty wcale nie są duże, bo oprocz pakietu, samo przechowywanie to 50-70 zł za miesiąc, więc naprawdę myślę, że duża część osób może sobie na to pozwolić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...