Skocz do zawartości
Forum

Problem


viva94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moze tutaj ktoś coś mi podpowie bo wychodzi, że wśród rodziny jestem matką wariatką 😅

Otóż mam synka, 18 miesięcy. Od początku dawał popalić, dużo płakał, problem z brzuszkiem, alergie. 

Teraz lepiej chyba nie jest. Praktycznie nie pokazuje palcem, czasem coś pokaże np że tu się świeci światło, a tam nie. Bądź gdy poproszę, żeby mi coś pokazał w książęce jakieś zwierzę to pokaże, albo gdy zapytam gdzie mama ma nos i to by było chyba na tyle. kontakt wzorokowy niby jest, ale gdy go wezmę na ręce to wszystko dookoła jest ciekawsze. Nie chce wtedy mi spojrzeć w oczy. Wykonuje jakieś proste polecenia, przyniesie coś, wyrzuci do kosza śmieci. Bardzo szybko wpada w złość, rzuca zabawki choć ostatnio ze zloszczeniem troszkę się uspokoił. Martwi mnie również, że gdy idziemy ulica i ktoś idzie obcy to wtedy wpada w płacz, nigdzie z nim nie mogę wyjść czy do znajomych czy nawet do rodziny w odwiedziny bo po prostu tak płacze że musimy wracać do domu. Nie wszędzie tak jest, u moich teściów zachowuje się normalnie. Nie pokazuje, że tak lub nie. Nie pokazuje że jest głodny, gdy go zapytam wtedy idzie w stronę kuchni. Próbuje go zainteresować książeczkami, chce mu je czytać, ale on woli sam przewracac kartkami. Ogólnie wszystko rozrzuca, rozwala ale myślę że to jednak normalne w jego wieku. Reaguje jak chce na imię. Rozumie, że czegoś nie wolno. Najbardziej martwi mnie ten gest wskazywania a w zasadzie jego brak jak i również że nie patrzy mi w oczy, czasem jakby mnie nie widział bo leci zaraz się bawić i nie spojrzy nic na mnie. Każdy twierdzi, że jest jeszcze mały i mam mu dać czas i nie panikować. Co mam robić ? Martwię się, że coś jest nie tak...

Odnośnik do komentarza

Hej,

 

Myślę, że większość rzeczy które opisałaś w swoim poście jest zupełnie w normie jeśli chodzi o 18mies dziecko. Mój syn zna bardzo mało słów, podczas gdy córka w tym wieku umiała już komunikować się z nami za pomocą najprostszych słów i znała podstawowe czasowniki. Syn do teraz mówi tylko mama tata auto i potrafi naśladować odgłosy zwierzątek. Co do jego usposobienia to jest jednak inny niz twój syn, bo od samego początku byl dość spokojny i mało płakał jednakże kiedy coś idzie nie po jego myśli to reaguje bardzo gwaltownie- potrafi polozyc się na podłodze i kopać nogami ze złości. 

Jeszcze kilka miesięcy temu również powoli oswajal sie w nowym miejscu musiał długo być u mnie na rękach bo inaczej czuł się niepewnie, bał się - myślę że to akurat jest zupełnie w normie w tym wieku. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...