Skocz do zawartości
Forum

Lęk dziecka


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zacznę od tego, że miesiąc temu w godzinach nocnych urodziłam drugą córeczkę. Starsza córka (2 latka) odwiozła mnie z tatą do szpitala, ponieważ nie mielismy jej z kim zostawić, następnie od razu wrócili do domu. W domu przez godzinę płakała i nie można było jej uspokoić. Od tamtego czasu budzi w po 2/3 razy w nocy i za każdym razem mnie wola, płacze. W dzień cały czas może bawic się z tata i z innymi, ale jak przychodzi noc to tylko mama. Nie wiemy z mężem co robic, jak jej pomoc. Dodam że jest mi jej bardzo szkoda, a z drugiej strony jest to tez ciężka sytuacja dla mnie bo wstaje teraz do dwójki dzieci. Córka spi w swoim pokoju i już od roku przesypiała całe noce bez problemu. Problem pojawił się od mojego pójścia do szpitala. Dodam ze w szpitalu byłam tylko 1,5 dnia żeby jak najszybciej do niej wrócić. 

Odnośnik do komentarza

Cała sytuacja była dla córki dużym przeżyciem i dlatego tak reaguje. Na początku wyjazd mamy w godzinach nocnych - została sama z tatą. Poza tym pojawienie sie nowego członka rodziny. Jedynak często ma problem z akceptacją rodzeństwa - oczywiśćie na początku.

To zaledwie miesiąc, czasami warto jest dać dziecku czas. 

https://www.twojpsycholog.online/blog/psychoterapia/psycholog-dzieciecy-kiedy-warto-umowic-sie-na-wizyte

Jeśli sytuacja dalej bedzie się powtarzała, dobrze będzie zastanowić się nad wizytą u psychologa. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...