Skocz do zawartości
Forum

Czy będę dobra mama?


Gość Klaudia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Klaudia

Dzień dobry, przeszukuje internet w problemach tj.: stres w ciąży, palenie w ciąży, złe odżywianie w ciąży itd… i im więcej czytam, tym bardziej utwierdzam się z przekonaniu, ze mogę/mogłam skrzywdzić swoje nienarodzone dziecko. Otóż jestem w 18tc. Ciąża przebiega prawidłowo, ginekolog nie ma żadnych zastrzeżeń. Natomiast ja wiem, ze nie zawsze dbałam o dziecko tak jakbym tego chciała… przed ciąża paliłam papierosy, gdy dowiedziałam się o dzidziusiu stopniowo ograniczyłam aż wreszcie rzuciłam palenie. Ale np wczoraj bardzo pokłóciłam się z partnerem, z reszta nie pierwszy raz, przez co naraziłam dziecko na stres. Sięgnęłam tez po jednego papierosa i nie mogę sobie tego wybaczyć. Podczas kłótni wpadam w panikę/histerie i czuje ze ma to negatywny wpływ na moje dziecko… to najbardziej ale czasami miewam obawy ze złe się odżywiam, jem za mało owoców, nie ćwiczę mięśnia dna macicy, wypiłam piwo 2% itp. Ogólnie ciężko mi czasami być dla niej „idealna mama” choć bardzo ją kocham i naprawdę się staram… do tej pory zmieniłam wiele swoich złych przyzwyczajeń sprzed ciąży, ale wciąż czuje ze popełniam błędy i bardzo boje się o jej zdrowie. Macie podobne doświadczenia?

Odnośnik do komentarza

Myślę, że nie istnieje nikt taki jak "idealna mama". Każdy ma obawy, czy będzie dobry, wiele razy płakałam będąc w ciąży, że sobie nie poradzę, że będę zła, teraz córka ma 3lata, a ja czasem nadal mam wyrzuty, że mogłam lepiej, bardziej, mocniej, ale chyba nie można myśleć w ten sposób, nie bądźmy dla siebie takimi krytykami. 🙂 To, że popełniamy błędy jest w porządku, jesteśmy tylko ludźmi, po prostu wyciagajmy wnioski 🙂

A jeśli chodzi o kłótnie, stres i nerwy, zadbaj o siebie i o swój spokój, niech partner zacznie myśleć, że robi źle denerwując przyszłą mamę. 🙂

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...