Skocz do zawartości
Forum

Ciąża stres mieszkanie z teściami dzieci


Gość Xxxxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem mama 13 latka i 15 miesięczniaka, jestem tez w 5 mies ciąży. Mieszkamy z partnerem w jego domu rodzinnym wraz z jego rodzicami rodzeństwem i babcia. Starsze dziecko mam z poprzedniego związku, jestem kobieta po przejściach, były mąż alkoholik. Zanim się przeprowadziliśmy (zaraz po porodzie) wszystko było ok, ale jak pojawiło się maleństwo teściowa zaczęła się wtrącać. Ja po cesarce, zmianie mieszkania, nowa szkoła syna, brak znajomych, 30km od domu- było mi ciezko. Pozwoliłam sobie wejść na głowę, ale ciezko nie pozwolić gdy jest się spokojna osoba a teściowa jest narwana, chaotyczna, wszędzie musi być i wszystko siedzieć. W tym domu nigdy nie mogę mieć racji, zrobić po swojemu. Mieszkamy w jednym pokoju, starsze dziecko ma osobny pokój, reszta wspólna, teściowie maja gospodarkę i to dla nich najważniejsze, dom sprzątanie na 2 miejscu. Czuje się ciagle kontrolowana, teściowa wie wszystko na temat mojego dziecka lepiej, wszystko robi na przekór, inaczej niż ja mówię. Na dodatek jestem w ciąży zagrożonej. Do domu rodzinnego nie mogę wrócić. Partner nie chce wynajmować mieszkania, kiedy wyszłam z taka propozycja zapytał, czy będę za nie płacić. Cała sytuacja mnie przerasta, starszy syn cały czas jest krytykowany, podobnie jak ja, słyszy ze nic mu się nie chce, jest ciagle zmęczony, ale to dziecko, owszem jest w trudnym wieku ale sprząta, pomaga przy młodszym. Różnych sytuacji jest codziennie multum, teściowa zachowuje się czasem jakby wnuk był jej dzieckiem, czasem wyrywa jej się „chodź do mamy, mama da” itd. Co robić? Nie mam sił, pomocy, nie mam siły na kłótnie awantury. Chce spokoju, proszę o poradę. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...