Skocz do zawartości
Forum

Strach przed ciążą


Gość amelia

Rekomendowane odpowiedzi

panicznie boję się ciąży, mimo że mam już synka. Poród cc ze względu na brak postepu porodu - wcześniej patologia ciąży ze względu na podejrzenie hypotrofii - 3 krotne wywoływanie porodu (raz lekarz twierdził, że za mało wód, drugi raz to samo, za trzecim juz przebili pęcherz). Nie wspominam dobrze porodu, ale po cc szybko wstałam, normalnie funkcjonowałam, blizna nie ciągnęła, normalnie później grałam i w siatkówkę i na siłownię chodziłam. Chciałabym mieć drugie dziecko ale przeraża mnie myśl o porodzie. Tym bardziej o naturalnych porodach - opowieści o rozerwaniu pochwy, nietrzymaniu moczu, hemoroidach i innych takich. Nie zachęca mnie fakt, że po porodzie sn za chwilę kobieta wstaje, dostaje dziecko itd. ale te powikłania nie zachęcają w ogóle. Rozerwanie pochwy - nie wyobrażam sobie. W ogóle tak zupełnie szczerze wraca tam wszystko do stanu sprzed ciąży? 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 26/4/2022 o 4:17 PM, Dziubala napisał:

Amelia, a musisz rodzić sn? Możesz mieć kolejną cesarkę.

ostatnio pod jakims postem na fb rozgorzała dyskusja jak to cesarka na żądanie jest głupstwem i kobiety, które tego chcą są idiotkami, także już nic nie wiem... zawsze wydawało mi się, że cesarka jest bezpieczniejsza dla dziecka, oczywiście bardziej ryzykowna dla matki, ale już zgłupiałam

Odnośnik do komentarza

Amelia, nie czytaj takich głupot. Nieraz mi serce pęka, że kobieta kobiecie wilkiem jest. Dla mnie to raczej głupia i idiotyczna jest kobieta pisząca, że cesarka na życzenie to głupota. Cesarka bądź nie, to powinien być twój wybór, a nie innych matek. Wybór rodzaju porodu jest ważny nie tylko dla dziecka, ale i dla twojego dobra fizycznego, a przede wszystkim psychicznego.
Jeśli chcesz rodzic sn i nie ma p/wskazań, to wybierz poród sn. Jeśli wolisz cesarkę, to tego się trzymaj, innym NIC do tego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...