Skocz do zawartości
Forum

Podstawa do zasiłku chorobowego w ciąży


Gość Klara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Od 8 miesięcy jestem zatrudniona na umowę o pracę na pełen etat. Najprawdopodobniej za miesiąc będę zmuszona przejść na zwolnienie chorobowe, gdyż moja praca źle wpływa na przebieg ciąży. Oficjalnie jestem zatrudniona na najniższa krajowa. Jaka będzie w takim razie wysokość zasiłku chorobowego, skoro nie mam przepracowanego pełnego roku? Czy podstawa zasiłku będzie obliczona z ostatnich 8 miesięcy i podzielona na 12? Bo trochę się w tym pogubiłam 🙄

Odnośnik do komentarza

Będzie podzielona przez tyle miesięcy, które są brane do podstawy chorobowego. Przykład: osoba zatrudniona od 01.01.2022 r. W miesiącu maju 2022 poszła na zwolnienie. Do podstawy są brane miesiące od stycznia do kwietnia i dzielona na 4 miesiące. Ważne! Warunkiem wliczenia miesiąca do podstawy jest to, aby co najmniej pół miesiące było przepracowane, a nieobecność była usprawiedliwiona (nie dotyczy urlopu wypoczynkowego). To tak w skrócie i bardzo okrojone.

Jeszcze kilka czynników jest tu istotnych, ale dużo tłumaczenia. Jeden z nich wymieniłam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...