Skocz do zawartości
Forum

Młoda mama


Gość Oliwia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 20 lat i jest to moje pierwsze dziecko, nie mam żadnych znajomych które mogłyby się ze mną podzielić swoim życiem przez te 9 miesięcy i po porodzie, więc chcę zapytać was 😊 Jak sobie radziłyście w ciąży i po? Czy macierzyństwo przyszło wam z łatwością? Na co zwracać uwagę, czego się nauczyć?

Odnośnik do komentarza

Cześć :) ja miałam 21l gdy urodziłam pierwszego syna i 23l gdy kolejnego :) w ciąży raz lepiej jest a raz gorzej to się zmienia jak w kalejdoskopie! Jedyne co mogę ci doradzić w tej sprawie to...łap chwilę, gdy się dobrze czujesz. Zrób coś dla siebie, rób sobie pamiątkowe zdjęcia, to wszystko ma sens. Po ciąży dosyć szybko dochodziłam do siebie ;) a macierzyństwa nie da się nauczyć ani przygotować gotowego wzorca. Jesteśmy obdarzone w instynkt macierzyński i to jest dobre, pozwala nam przetrwać :) zwracać uwagę w ciąży musisz przede wszystkim na swoje ciało i sygnały jakie ci wysyła. Absolutnie nie bagatelizuj swojego zdrowia ani zdrowia dziecka. Możesz oczywiście przeczytać jakieś poradniki rodzicielskie, mogą ci ułatwić start, zrozumieć emocje i poszczególne etapy rozwoju dziecka. Jeżeli masz pytania to śmiało pytaj, chętnie z tobą porozmawiam. Ja niestety straciłam przyjaciółkę i też nie bardzo mam z kim rozmawiać. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...