Skocz do zawartości
Forum

Poszerzony układ miedniczkowo-kielichowy nerek


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w 20 tygodniu ciąży, na badaniu połówkowym okazało się że synek ma poszerzony układ miedniczkowo kielichowy po obu stronach. Prawa 5,2mm lewa 4,7mm.. boje się o maleństwo, czy nic się mu nie stanie? Czy może się rozwijać? 

Odnośnik do komentarza

Pytanie gdzie występuje przeszkoda. Jeśli np. Jest zwezenie podmiedniczkowe to najprawdopodobniej będzie się powiększać. Jesli to chłopiec, może to być kwestia przerostu zastawki cewki tylnej (to taka błonka), zastawkę się przecina i po problemie. Tego dowiesz się po porodzie maleństwa po dokładnej diagnostyce. Jeśli masz Facebooka to wejdź na grupę wodonercze, wsparcie dla rodziców dzieci z wadami układu moczowego.

Co powiedział Ci lekarz? To chłopiec czy dziewczynka? 

Przede wszystkim nie martw się na zapas. Mój syn akurat jest po operacji, ale jest wiele dziewczyn u których dzieci samoistnie zmiany cofnęły się po porodzie.

Odnośnik do komentarza

Anna, różnie się do tego podchodzi w zależności od przypadku. U mojego synka, jeszcze w ciąży, gdy wykryto powiększenie miedniczek w jednej nerce, to od tamtej pory miałam w ciąży częściej robione usg. Po porodzie przez pierwsze dwa lata byliśmy pod kontrolą Poradni Urologicznej. Ale wszystko było ok, nic złego się nie działo, a badania moczu i usg wychodziły prawidłowo. Na ostatniej wizycie urolog powiedział, żeby podejść do tego na zasadzie "taka jego uroda".

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...