Skocz do zawartości
Forum

Luteina w ciąży


Gość Lil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 5 miesięcy temu poroniłam w 10 tyg. Dziś w dniu spodziewanej miesiączki zrobiłam test ciążowy, test dodatni. Zadzwoniłam do lekarza, przepisał mi luteinę dopochwowo 200 mg 2 razy 2 dziennie i acard 150. Lekarz przepisał mi leki bez badania, recepta na maila. Po ostatnim poronieniu trochę się boje, bo wtedy trochę czytałam o poronieniach i ciąży pozamacicznej. Wizytę mam dopiero za ponad 2 tygodnie i wtedy lekarz dopiero zobaczy czy ciąża jest wewnątrzmaciczna. Moje pytanie czy luteina wpływa/przyspiesza rozwój ciąży pozamacicznej i może np. spowodować pękniecie jajowodu? Czy nie ma wpływu na ciążę pozamaciczną? Czy brałyście tak duże dawki luteiny?

Odnośnik do komentarza

Nie słyszałam o tym aby luteina mogła spowodować ciążę pozamaciczną. Jeżeli nawet to już powinnaś w niej być bo zagnieżdżenie już nastąpiło. Raczej nie przyspieszy jakiegokolwiek rodzaju ciąży tylko podtrzyma gdy istnieje ryzyko poronienia np z powodu niskiego poziomu progesteronu. Toteż wg mnie możesz śmiało brać nawet bez badania. Lekarze bardzo często tak zapisują. Ja bym zrobiła bhcg najlepiej 2 razy. W przypadku pozamacicznej poziom hormonu jest niższy. Przy okazji zbadała bym też progesteron. Jeśli będzie spory to możesz przez te 2 tyg brać np połowę dawki. No niestety nic nie da się przewidzieć. Jeśli nie ma bólu i plamien to wszystko powinno być ok. Bądź pozytywnej myśli.

Odnośnik do komentarza

Nie, nie wiadomo co było przyczyną poronienia. Serce dziecka biło za wolno, potem przestało. W szpitalu miałam łyżeczkowanie i lekarz w szpitalu powiedział, że lekarze teraz dużo leków przepisują na podtrzymanie (wtedy brałam duphaston), a tak naprawdę to ciąża jak ma się utrzymać to się utrzyma bez leków, a jak się bierze leki to jak jest nieprawidłowa to i tak dojdzie do poronienia, a leki tylko to opóźniają, dlatego nie doszło u mnie do poronienia samoistnego, tylko pózniej do zatrzymanego. Tym razem myślałam więc, że będzie co ma być i będę bez leków, ale lekarz przepisał mi właśnie luteinę i Acard i to w dużych dawkach. Ufam mojemu lekarzowi, więc biorę co przepisuje, ale trochę niepokój jest. Z badań zrobiłam już wczoraj betę było 900, więc chyba ok przy ciąży pozamacicznej byłaby chyba niższa w 4-5 tygodniu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...