Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość eryka

uporczywy kaszel u dziecka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość eryka

Witam! Dziecku (6 lat) od tygodnia dokucza infekcja. Ma katar i kaszel. Początkowo kaszel był suchy, lecz po 2 dniach stał się mokry i bardziej męczący. Mokry kaszel bardzo się nasilił i się utrzymuje. Dziecku w drogach oddechowych zalega flegma, której nie może się pozbyć. Mokry kaszel występuje w dzień i w nocy. Rano dziecko budzi się zaflegmione, głęboko kaszle aż pojawia się odruch wymiotny. Kaszel jest bardzo uporczywy, dziecko jest osłabione, zmęczone. Coraz częściej przy próbie odkrztuszenia flegmy dusi się. Rano występuje co chwilę kilka głębszych odkaszlnięć. Dziecko ma długotrwały, męczący, silny kaszel. Podaję leki wykrztuśne, dużo płynów, domowy syrop z cebuli, ale nie działają. Jak pozbyć się mokrego kaszlu u dziecka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość uleńka

Znam to 😞 A byłaś u lekarza? Mi mój doktor zapisuje inhalacje dla małej. Inhalacje z wziewnych sterydów. Wtedy inhalator z rączką od haxe. 3-4 dni i jest duża poprawa. O wiele mniejszy kaszel i nie przeradza się to w jakiś poważniejszy stan. Omija nas dzięki temu antybiotyk. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość eryka

Właśnie byłam z dzieckiem u lekarza. Okazało się, że ma zapalenie oskrzeli. Dostaliśmy leki i za tydzień do kontroli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...