Skocz do zawartości
Forum

Nadpobudliwość


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem i nie bardzo wiem jak go rozwiązać. Otóż, mamy z przyjaciółką dzieci w tym samym wieku, mają 5 lat. Problem w tym, że syn przyjaciółki jest bardzo nadpobudliwy, ciągle biega po domu, jeździ głośno samochodami, nie patrzy na to że siedzimy przy stole i że może rozbić szklankę albo talerz. Moja córka niestety jest bardzo podatna na jego zachowanie i też zaczyna biegać, gdzie nigdy w domu tak nie robi, gdy przyjdzie do niej jakaś koleżanka z przedszkola, zawsze bawią się grzecznie w pokoju. Gdy spotyka się z synem przyjaciółki jest koniec, biegają, skaczą po kanapie, pod stołem przebiegają. I nic żadne moje tłumaczenia, nic nie dają. W sierpniu wybieramy się razem na dwutygodniowe wakacje, mamy zarezerwowany domek i powiem szczerze że mamy z mężem obawy, jak to będzie. Boimy się że córka będzie pod wpływem syna przyjaciółki i będzie z nim uciekać, bo on właśnie czasami im ucieka i wgl nie słucha. Tłumacze cały czas córce, że jest dużą dziewczynką i nie może się tak zachowywać, ona zawsze okazuje skruchę i mówi że tak nie będzie robić. Nie wiem, jak wpłynąć na jej zachowanie, żeby go nie naśladowała. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...