Skocz do zawartości
Forum

Trzecia ciąża a strach przed porodem


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny. Planujemy z mężem trzecie dziecko to będzie już 4 ciąża. Pierwszy poród (druga ciąża)przez błąd lekarki zachamowany i 4 tygodnie później wywołanie... 8 godzin męczarni. Do tej pory pamiętam słowa położnej ,,to jest taki ból, że nie da się spać,, a ja spałam na porodówce! Ze zmęczenia już miałam dość. Koniec końców młody urodził się w terminie. Lekarka źle policzyła tygodnie i ,,teoretycznie był 2 tygodnie starszy,, . Drugi było wszystko ok od pierwszego skurczu do urodzenia minęło ok 2 godziny. Czy któraś miała tak, że bardzo chciała mieć kolejne dziecko ale bała się porodu? Są poród nie powiem, że jest u mnie łatwy... Wszystkie skurcze mam w lędzwiowiach więc to katorga ale chwilowa. Problem polega na tym, że boję się, że nie zdążę do szpitala.... Ostatnio pogotowie jechało ponad godzinę ledwo zdążyliśmy do szpitala ponieważ się zgubili. Normalnie dojazd samochodem zajmuje ok 30 min a tutaj pogotowie na sygnale do porodu i ponad godzinę?  Po drodze skurcze nie regularne ale u mnie to norma. Pytali czy jedziemy na najbliższy szpital ponieważ miałam wybrany szpital, który był dalej. Nie zgodzilam się mówiłam, że wytrzyma. Ok dojechaliśmy a oni zamiast na porodówkę zawieźli mnie na sor. Ludzie... Z miejsa ze soru na porodówkę ledwo weszłam na łóżko porodowe i sprawa się miała mega szybko.... Tutaj oczywiście na plus. Tylko właśnie chodzi mi o czas dojazdu do szpitala od wezwania pogotowia do dojazdu na porodówkę minęło 1 godzinę 40 min. Wiem ponieważ pani z karetki zadawała różne pytania a ja odpowiadałam beż problemu po między ściskaniem łóżka przy skurczach z bólu. Poród też w terminie 

Jak u was wyglądał 3 poród? Czy jest się czego bać? Jest szansa, że nie będzie on szybszy i zdążę do szpitala?  Do szpitala mam 20 km.

Odnośnik do komentarza

Szansa oczywiście jest ale jest duże prawdopodobieństwo że kolejny poród będzie jeszcze szybszy.

Powinnaś o swoich obawach porozmawiać z ginekologiem. Najrozsądniej było by gdybyś przed terminem porodu położyła się już do szpitala.

 Ze swojego doświadczenia powiem Ci że mój pierwszy poród trwał 4 h i spokojnie dojechałam do wybranego szpitala, drugi natomiast 40 minut i gdyby nie to że położyłam się do szpitala rano tego dnia, to pewnie urodziłabym w samochodzie.

Odnośnik do komentarza

Miałam rozwiązaną ciążę przez CC- to się odbywa przy znieczuleniu i niczego się nie czuje. Patrząc na swoją historię, następnym razem bałabym się tego, co spotkało mnie teraz: zagrożonej ciąży, przedwczesnego porodu i problemów synka.

Generalnie ciąża, poród- to droga. Liczy się tylko to, dokąd ona prowadzi.

Polecam ewentualnie zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy psychologicznej  https://www.psychiatrzy.warszawa.pl/psychoterapia-online/

Możńa zdecydować sie na taką pomoc w formie online. 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy w czymś pomogę ale z perspektywy swoich doświadczeń, dałam sobie wmówić że tysiące kobiet codziennie rodzą to i ja dam sobie radę, a okazuje się że nie zawsze tak jest. Jezeli zdecyduje się na następne dziecko to pójdę przed porodem do fizjoterapeutki urologicznej i wykupie położna do porodu, żeby być lepiej przygotowana

Tak jak wspomina również osoba powyżej, duże znaczenie ma pomoc psychologa/psychoterapeuty: https://psychiatra.edu.pl/blog/ Na stronie możesz poczytać więcej o takich możliwościach. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...