Skocz do zawartości
Forum

STYCZNIÓWKI 2022


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Matka Natka 🙂

Hej dziewczyny aktualnie jestem w 15 tygodniu ciąży. Dotychczas lekarz potwierdził ciąże pojedyncza ale ze jestem od bliźniaczek jednojajowych i mój mąż również jest od bliźniaków jednojajowych mam przeczucie ze gdzieś tam ukrywa się druga dzidzia 😁 czy któraś też tak miała? 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Matka Natka 🙂 napisał:

Hej dziewczyny aktualnie jestem w 15 tygodniu ciąży. Dotychczas lekarz potwierdził ciąże pojedyncza ale ze jestem od bliźniaczek jednojajowych i mój mąż również jest od bliźniaków jednojajowych mam przeczucie ze gdzieś tam ukrywa się druga dzidzia 😁 czy któraś też tak miała? 

My nie . Moja koleżanka od 10 tygodnia wie i widzi bliźniaków.  A to nie tak że dopiero wasze dzieci będą miały bliźniaki ? Moja szwagierka te z bliźniaczek jest i jest w 2 ciazy z pojedynczym płodem poraz kolejny.  😉 15 tydzien to chyba już by coś pokazało że jest drugie bo to duże dzieci już;) 

 

My mamy dzisiaj 13 tydzien , jesteśmy obecnie w szpitalu ale wszystko dobrze musimy tylko poleżeć na obserwacji . Mam nadzieję że dzisiaj wyjdę.  

Odnośnik do komentarza
W dniu 8/6/2021 o 8:22 AM, Gość Ema napisał:

Cześć,

są tu jakieś przyszłe mamy, które szczepiły się na Covid w ciąży lub zamierzają się szczepić? Moja pani gin powiedziała ze 2 trymeście nie ma przeciwwskazań ale sama nie wiem co mam robić.

Hej. Ja miałam pierwsza dawkę astry na dni przed zajściem. W poniedziałek idę na drugą dawkę, mam zielone światło od gina 

Odnośnik do komentarza
W dniu 8/6/2021 o 8:22 AM, Gość Ema napisał:

Cześć,

są tu jakieś przyszłe mamy, które szczepiły się na Covid w ciąży lub zamierzają się szczepić? Moja pani gin powiedziała ze 2 trymeście nie ma przeciwwskazań ale sama nie wiem co mam robić.

Hej. Ja miałam pierwsza dawkę astry na dni przed zajściem. W poniedziałek idę na drugą dawkę, mam zielone światło od gina 

 

A przy okazji się przywitam. Mam termin  na 8 stycznia. Mam już synka, 10 lat. Witam serdecznie!

Edytowane przez Kiniek
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Kiniek napisał:

Hej. Ja miałam pierwsza dawkę astry na dni przed zajściem. W poniedziałek idę na drugą dawkę, mam zielone światło od gina 

 

A przy okazji się przywitam. Mam termin  na 8 stycznia. Mam już synka, 10 lat. Witam serdecznie!

Hejo   witamy ;d mam nadzieję że wejdzie więcej osób tutaj 😉   ja się osobiście nie szczepie w ciazy ani w czasie karmienia ;d 

 

Odnośnik do komentarza

Mamuśki, jestem w 16tc. Niepokoi mnie twardniejący wieczorami brzuch. Do tego jest takie uczucie naciągania wiec zdaje sobie sprawę ze dzidzia robi sobie miejsce, ale z drugiej strony obawiam się żeby nie były to skurcze przepowiadające. Jest to moja pierwsza ciąża wiec mam nadzieje ze to tylko przewrażliwienie 😉 

Odnośnik do komentarza
Gość Dziubeczek 79

Ewelina też miałam twardniejący brzuch od około 16 tyg ciazy,dostałam luteinę dopochwowo 2x dziennie ,nospę oraz magnez i więcej odpoczynku.Na takie twardnienia to stanowczo za wczesnie.No niestety twardniejący brzuch to skurcze macicy.Trzeba też kontrolowac szyjkę czy sie nie skraca.Udaj sie do swojego ginekologa dla swojego spokoju.Nam udało sie donosic do 38 tyg.Córka urodzona w styczniu 2019.Powodzenia

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Kiniek napisał:

Hejo! Czy wy też czekałyście na ten zastrzyk energii w drugim trymestrze? No ja o tyle o ile mialam okrutne mdłości w 1 to teraz dopadły mnie migreny, senność i turbo osłabienie. Czy robię tą ciążę źle? 😂

Od 12 tygodnia mamy ekstra czas . Czujemy się dobrze i na siłach.  Mamy dzisiaj 15+3 od 3 tygodni wiemy że będzie chłopak I w piątek został potwierdzony . Dzisiaj nawet poczułam ruch . 😉 ciąża to wspanialy czas 💜

Odnośnik do komentarza
Gość Blondyna

Witam , chciałam się poradzić.  Od 2 dni mam dziwne plamienia , w sumie to nawet na wkładce ich nie widać tylko jak się podcieram ciemno brązowe,  brunatne , czasem lekko czerwone . Dodam że zaczęły się z dniem spodziewanej miesiączki,  ale zawsze miałam bardzo obfite miesiączki, a to w niczym jej nie przypomina. Może ktoś coś podpowie.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Gość Blondyna napisał:

Witam , chciałam się poradzić.  Od 2 dni mam dziwne plamienia , w sumie to nawet na wkładce ich nie widać tylko jak się podcieram ciemno brązowe,  brunatne , czasem lekko czerwone . Dodam że zaczęły się z dniem spodziewanej miesiączki,  ale zawsze miałam bardzo obfite miesiączki, a to w niczym jej nie przypomina. Może ktoś coś podpowie.

A który jesteś tydzien ciazy ? Bierzesz jakieś leki na podtrzymanie np duphaston , luteina  ? Ja np mialam tak ciągle,  raz mocniejsze nawet że pojechałam na IP ale wszystko z dzidzia dobrze i plamienia ustały.  

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Blondyna napisał:

Raczej nie spodziewałam się że mogę być w ciąży,  ale te plamienia zamiast zwykłej miesiączki mnie bardzo zmyliły . Będę musiała chyba się upewnić i zrobić test 

A no to nie pomogę w tej kwestii . Jeśli coś Cię nie pokoi Idź do lekarza I sprawdź to   ja będąc w ciazy w dniu planowanej miesiączki poprostu jej nie dostałam nie miałam plamien żadnych.  

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Gość Domi napisał:

@MatkaPatka jak dobrze zobaczyć u kogoś też brzuszek,🤰 myślałam że tylko ja mama piłeczkę 🙂 porównywałam mój brzuch z brzuchem kuzynki w 7 miesiącu ciąży , który jest dużo mniejszy od mojego😏

Ja liczę na jeszcze większy 💜 dużo kobiet ma juz piłeczki jak widzę na fb na grupie styczniowych mam 

Odnośnik do komentarza
W dniu 23/9/2021 o 11:00 AM, Gość Aneczka89 napisał:

Hej dziewczyny, dawno mnie tu nie bylo. Sporo u mnie sie dzieje z 1.5 rocznym synkiem. Wiec ciezko ogarnac troche czasu. Ładny brzuszek MatkaPatka. 🙂 ja to mam wielki i jeszcze pozostalosci po wczesniejszych ciazach 😕

Ja chce i mqm już coraz większy;) kocham mieć  brzuszek ciążowy.  U nas też sporo się wydarzyło.  W skrócie mamy pessar założony.  Do 38 tygodnia zakaz wszystkiego.  Termin na 06.01 więc chciałaby chociaż święta i sylwestra przejść ale czy tak będzie się okaże czy nie wyjdzie Kacpwr sobie w grudniu.  

Przy takim maluszku to prawda nie ma się czasu na zbyt wiele .  A jak z dzidzia ? Wszystko dobrze ? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...