Skocz do zawartości
Forum

Zle wyniki Pappa 😒


Gość Aga...zrozpaczona

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aga...zrozpaczona

Witam 

Potrzebuje waszej pomocy i podobnych przeżyć...żebym i ja mogła to przeżyć 

Zacznę od wyników

B-hcg 43,70 IU/I    odpowiada 1,589 MoM

Papp-a 1,960 IU/I odpowiada 0,730 MoM 

          Podstawowe                      skorygowane

Trisomia 21   1do 47                  1 do 165

Trisomia18     1do117                1do 2348

Trisomia 13     1do 368              1do 7353

NT 1,70

Badanie w 13 tygodniu

 

Mój wiek 42 

Ciaza 2

Prosze wytłumaczcie mi to oczywiście mój ginekolog zobaczył badanie i dla skierowanie na inwazyjne....A ja nie chce boje się ryzyka....pomocy 

Odnośnik do komentarza

Aga ryzyko urodzenia dziecka z ZD wynosi 1 na 165 urodzeń w tym przypadku. Test pappa to statystyka. Nie znaczy, ze dziecko jest chore. Jeśli boisz się amniopunkcji możesz zrobić teść sanco lub nifty który pokaże Ci w 99,9% czy pappa się myli. Na tym forum jest wątek sanco, nifty, nipt - rozległy wątek gdzie jest cała masa informacji na ten temat. 

Odnośnik do komentarza
Gość Aga...zrozpaczona

Genetyk powiedział że szansa jest 0,5%

Poleca badania ale skoro nie chce to badania nie są tragiczne niby tylko czy nie chciał mnie uspokoić.

Bo mój ginekolog spojrzał i zaczął wypełniać skierowanie ...czy skorzystam zostawia mi ale niby takie są przepisy i musi.

Jednak wcześniej miałam usg i wszystko bylo dobrze .

Boję się czytałam ogromną ilość komentarzy i dziewczyny piszą że miały kiepskie wyniki Pappa A usg dobre i że dziecko było zdrowe.....

Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak jak pisze Magda, pappa to tylko statystyka. Wyniki to wypadkowa przede wszystkim wieku i wielu innych czynników. Ja bym zrobiła nifty/sanco. Nie są tanie ale dla własnego spokoju chyba warto. Tym bardziej, że te inwazyjne to i ja bym się bała ryzyka. Chociaż moja bratowa robiła i podobno nie było to takie straszne. Nie wiem skąd jesteś ale słyszałam, że do któregoś tam marca w Warszawie na Grochowskiej w Premium Medical jest promocja i chyba za 1200 zł można zrobić.   

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...