Skocz do zawartości
Forum

Kaszel u dziecka leczony przez teleporadę


Gość monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Moje dziecko ma 4 lata i od 2 tygodni jest przeziębione. Na początku miało katar i suchy kaszel. Suchy kaszel trwał krótko i szybko przeszedł w kaszel mokry. Zmieniłam syrop z hamującego odruch kasłania na wykrztuśny. Kiedy kaszel zaczął się nasilać chciałam udać się z dzieckiem do lekarza, ale u mojego pediatry dostępna jest jedynie teleporada. Lekarz kazał kontynuować podawanie syropu wykrztuśnego. Do dziś dziecko męczy kaszel. Cały czas kaszel jest mokry, kataru już nie ma wcale, ale nos jest zatkany. Najgorzej jest rano, gdy wstaje i kaszle przez długi czas. Odkrztusza zalegającą flegmę po nocy, której ma sporo. Ma głęboki, grzmiący kaszel. Wyraźnie słychać jak flegma odrywa się od ścianek dróg oddechowych. W dzień często kaszle. Podaję dodatkowo syrop z cebuli, lecz to nie pomaga, kaszel nie ustępuje. Jak pozbyć się mokrego kaszlu u dziecka?

Odnośnik do komentarza
Gość Aniołkowa

Miałam to samo z moim 2 latkiem. Odstaw syrop na kaszel bo infekcje ma górnych dróg oddechowych i to co powoduje kaszel to spływająca z nosa wydzielina. Kup ectorhin do nosa i psikaj 3 razy dziennie. Do tego Junior Angin 2 razy dzienie, dawkę sprawdź dla wieku, do tego neosine forte w syropie 3 razy dziennie, dawkę sprawdź na ulotce. Do tego Argentin spray do gardla 3 razy dzienie i to wszystko 5 dni. Krótkie spacery, dużo niech dziecko pije wody i nie je słodyczy. U nas 2 tygodnie leczenia bo przez teleporade lekarka uznała że trzeba leczyć kaszel ale zamiast lepiej było gorzej i na osobistej wizycie okazało się że było leczone nie na to co trzeba. Po zastosowaniu w/w leków przestał kaszleć po 4 dniach.  

Odnośnik do komentarza

Przez teleporadę lekarz jedynie słyszy jak dziecko kaszle, nie zajrzy do gardła, nie zbada, nie osłucha. W ciemno każe kontynuować podawanie syropu, po którym do dziś dziecko męczy kaszel. Chyba masz rację. Jeśli za kilka dni nie będzie lepiej to spróbuje udać się z dzieckiem do innego lekarza osobiście, bo to się przeciąga.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...