Skocz do zawartości
Forum

Ciąża przyjaciółki


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Zacznę od tegoże mam 33 lata , niedawno się dowiedziałam że moja najlepsza przyjaciółka spodziewa się dziecka (pierwszego) super  informacja dlatego też że jest 4 lata po ślubie i wszystkie nasze znajome już mają dzieci niektóre po 2. Ja jestem ostatnią którą nie ma.  Cieszę się bardzo z jej szczęścia, tylko trochę niepokoi mnie fakt ,że ciąża i poród może wpłynąć jakoś na nasze bardzo dobre relacje i oddalimy sie od siebie. W takim sensie, że : we czwórkę (ona z mężem i ja z partnerem ) chodziliśmy na imprezy, do znajomych, wakacje itp. Jest mi jak siostra, krótko mówiąc.  Zdaje sobie z tego sprawę że że poród i wychowanie dziecka to ciężka sprawa i trzeba pozmieniać sobie życie.  W pytaniu chodzi mi o to że nie lubię zbytnio dzieci i nie planuje swoich a jak napisałam wyżej nasze inne koleżanki mają już swoje.  To w większości przypadków jest tak że po urodzeniu jedny temat rozmów to dziecko i nic więcej: Jak poród, czy dajecie sobie radę, rozmowy na temat karmienia i całej opieki nad niemowlakiem.  Spotykając się z innymi dziewczynami 90% rozmów tak było.  I boję się że przez to że nie mam dziecka stracę swoją najlepszą przyjaciółkę, i zaprzyjazni się z tymi dzieciatymi że się wyrażę.  Bo ja jestem nie w temacie i nie znam się na tym. Czy waszym zdaniem mam rację i co byście zrobili będąc w mojej sytuacji. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...