Skocz do zawartości
Forum

Problemy z karmieniem rocznego dziecka


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem mamą prawie 13miesięcznej dziewczynki. Do tej pory moja mała od ok.5 miesiąca życia jadła łyżeczką zupki gotowane domowe zbelendowane lub sporadycznie gotowe dania słoiczkowe ( na samym początku rozszerzenia diety). W związku z tym, że ma już 8 ząbków postanowiłam zrezygnować z papek na rzecz zupek na początek z lekkimi grudkami. Niestety odmówiła jedzenia takich rzeczy. Zaproponowałam jej więc gotowe dania ze słoika. Zjada prawie cały sloiczek ale nie bez problemów. Przede wszystkim chomikuje jedzenie i nie chce przeżuwać. To samo tyczy się jedzenia np.jajka czy delikatnej kanapeczki na bułeczce parówce. Karmienie trwa w nieskończoność. Mnie ręce opadają. Jogurty czy musu w ogóle już nie chce jeść. O dziwo biszkopty i herbatniki. Poza tym ona potrafi nie jeść nawet 6 godz po porannym mleku ( dostaje rano i wieczorem). W ogóle nie wykazuje zainteresowania jedzeniem. Na łyżeczkę dostaje szału a jedzenie w rączce wyrzuca lub zgniata. Jestem zmęczona i zrozpaczona. Wydaje mi się że malutka je za mało. Nie wiem co robić. A nie mogę jej dawać w kółko mleka w butli....

Odnośnik do komentarza

Spokojnie, jest jeszcze malutka :) Bardzo wiele dzieci w tym wieku nie chce jeść prawie nic poza mlekiem. Niestety jeśli będziesz na nią naciskać to może to przynieść dokładnie odwrotny skutek od tego, czego oczekujesz. Dziecko będzie podejrzliwe w stosunku to tego jedzenia, nikt nie przepada za tym, by być do czegoś ciągle usilnie namawianym. Możesz zrobić podstawowe badania, by przekonać się czy córeczka nie ma jakiś niedoborów, ale prawdopodobnie nic takiego nie ma miejsca. To taki etap, który minie :) Bardzo polecam Ci książkę "Moje dziecko nie chce jeść" - przeczytaj koniecznie :)

Mama Michałka (3 l) i Mateusza (1 rok). Zwolenniczka rodzicielstwa bliskości i wielka fanka pieluch wielorazowych oraz Certyfikowana Doradczyni Pieluchowania Wielorazowego 😄

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...