Skocz do zawartości
Forum

Ręczniki


Gość Ramista

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko suszarka bębnowa da Ci efekt miękkiego ręcznika. Ja też próbowałam wielu sztuczek, ale tylko suszarka sprawie ręcznik będzie taki jak przed pierwszym użyciem (jeżeli chodzi o miękkość).

[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
Gość Liljanka8

Ja ostatnio nie miałam szczęścia do ręczników. Postanowiłam kupić polskiej marki, by wspierać lokalne firmy. Bardzo ładnie wyglądały w paczce, ale po kilku praniach zaczęły się strasznie strzępić i pruć. Aż jestem w szoku, że tak słaba jakość mi się trafiła. Czasem chyba łatwiej kupić ręcznik w Ikea....

Odnośnik do komentarza
Gość Panna Migotka

Ja na ogół piorę ręczniki w 60 stopniach. Korzystam z płynu do prania, a nie proszku, dzięki czemu włókna nie są sztywne. Dodatkowo piorę z użyciem pary - tutaj więcej info o pralkach parowych między innymi https://www.siemens-home.bsh-group.com/pl/urzadzenia/pranie-i-suszenie - to sprawia, że osiągam lepszy rezultat pomimo niższej temperatury. A żeby były miękkie, możesz dodatkowo dodać ocet do prania. Wlewa się do szufladki na proszek. 🙂

Odnośnik do komentarza

Z ręcznikami jest taki problem, że nie powinno dodawać się do nich płynu do prania, bo zmniejsza ich wchłanialność. ALE życie jest za krótkie, żeby wycierać się niemiłym ręcznikiem. Ja robię tak, że najpierw piorę bez płynu w wysokiej temperaturze, a potem osobno płuczę z płynem. Mam wrażenie, że ten trik działa. 🙂  No i pralka też ma znaczenie, od jakiegoś czasu mam pralkę Bosch (model z odświeżaniem tlenem) i widzę różnicę - https://www.bosch-home.pl/produkty/pranie-i-suszenie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...