Skocz do zawartości
Forum

Brzuch po porodzie


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny za około miesiąc rodze (termin na 8 grudnia) będzie naturalnie to mój pierwszy poród ale nie pytam o to jak to jest rodzić.  Chodzi o to jak wygląda brzuszek i ciało po porodzie. Dlatego tu do was pytanie jak wygląda brzuch i ciało po porodzie naturalnym w waszym przypadku (podejrzewam że każda kobieta inny dlatego proszę o indywidualne opinie) chciałabym wiedzieć czy będzie wyglądał jak przed (wydaje mi się że nie) szukałam różnych zdjęć na instagramie aktorek i  influencerek ale niestety tylko pare mkesiecy po udalo sie znaleźć a mi chodzi o to jak wygląda od razu po albo na dzień ,2 czy tydzień po tym . Również ciało czy uda, nogi czy coś zmienia się jakoś. Jeśli ma to znaczenie przytyłam z 12 kg i mam 23 lata.

Mam nadzieję że rozumiecie o co chodzi i czekam na wasze indywidualne odpowiedzi  🙂

Odnośnik do komentarza

Nie zdziw sie jak urodzisz, zajrzysz do lustra a tam brzuch. Nie zniknie od razu. Ja w pierwszej ciąży zaczęłam z waga 44 kg a skończyłam 67 więc sporo, miałam mega skumulowana wodę w organizmie. Jak wróciłam do domu po 3 dniach zostało mi 53 kg i wygladalam na prawdę spoko. Waga 50 kg utrzymywała mi się ok 9 miesięcy ale wygladalam dobrze. W tym czasie nie ćwiczyłam, dużo spacerowałam i ogólnie dużo ruchu. Brzuch był płaski. To wszystko zależy jaką masz figurę, genetyka, każdy indywidualnie. Mam koleżankę , szczupła jak ja , też miała dużo wody w organizmie w ciąży i na plusie ponad 20 kg-  jest już 3 miesiące po porodzie i jeszcze ma podwójny podbródek i brzuch wielkości 4-5 miesiąc. To nie da się tak po prostu ocenić jak będzie. Na internet to nawet nie patrz bo idzie się załamać. Przecież to są wszystko zdjęcia ustawki! O photoshopie nie wspomnę. 

Teraz jestem w drugiej ciąży, właściwie to po terminie tydzień i też się nad tym zastanawiam jak to będzie ale najważniejszy jest dzidziuś, reszta przyjdzie sama. 

Zawsze są ćwiczenia, dieta, dużo ruchu. Będzie dobrze! 

Odnośnik do komentarza

Hej!

Urodziłam miesiąc temu synka sn. W ciąży przytyłam 10kg. Od razu po porodzie skóra jest bardzo wiotka i brzuch chociaż mniejszy to dalej mocno odstaje. Na dzień dzisiejszy w moim przypadku waga wróciła do stanu sprzed ciąży, brzuch płaski, ale jednak wisi. Z czasem skóra się trochę zejdzie ale jak przed ciążą raczej wyglądał nie będzie

Odnośnik do komentarza
Gość Magda_lena
W dniu 17/11/2020 o 4:37 PM, Gość Asienka napisał:

Hej!

Urodziłam miesiąc temu synka sn. W ciąży przytyłam 10kg. Od razu po porodzie skóra jest bardzo wiotka i brzuch chociaż mniejszy to dalej mocno odstaje. Na dzień dzisiejszy w moim przypadku waga wróciła do stanu sprzed ciąży, brzuch płaski, ale jednak wisi. Z czasem skóra się trochę zejdzie ale jak przed ciążą raczej wyglądał nie będzie

Wyrpróbować warto w takich sytuacjach Olejek Busajna, pomaga na zwiotczały i zwysający brzuszek po porodzie

Odnośnik do komentarza
Gość Magda_lena
W dniu 17/11/2020 o 4:37 PM, Gość Asienka napisał:

Hej!

Urodziłam miesiąc temu synka sn. W ciąży przytyłam 10kg. Od razu po porodzie skóra jest bardzo wiotka i brzuch chociaż mniejszy to dalej mocno odstaje. Na dzień dzisiejszy w moim przypadku waga wróciła do stanu sprzed ciąży, brzuch płaski, ale jednak wisi. Z czasem skóra się trochę zejdzie ale jak przed ciążą raczej wyglądał nie będzie

Wyrpróbować warto w takich sytuacjach Olejek Busajna, pomaga na zwiotczały i zwysający brzuszek po porodzie

Odnośnik do komentarza

Mało która kobieta ma brzuch taki sam jak przed ciążą... Taka natura. Tej skóry nie da się zniwelować żadnymi ćwiczeniami, można jakoś ujędrnić skórę brzucha, ale to tyle. Jedyne co się da zrobić w takim przypadku to plastyka brzucha po cesarce, która powinna nam zniwelować tę obwisłą skórę, ale chyba mało która kobieta decyduje się na taką operację. 🙂

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...