Skocz do zawartości
Forum

18-nastolatka i wpadka


Gość Basia

Rekomendowane odpowiedzi

 Cześć.  Mam 18 lat ,kilka dni temu dowiedziałam się o ciąży.  Jestem przerażona myślą o dziecku,nie wiem Jak to będzie za kilka miesięcy.  

Rodzice jeszcze nie wiedzą ale chcę im to niedługo powiedzieć.  Problemem jest to że w naszej rodzinie (siostra, kuzynki, siostry cioteczne,bracia cioteczni około 12 osób  którzy są  w podobnym  wieku 19-21  a niektórzy 24-25 nie mają dzieci ) Więc nie miałam  zbytnio kontaktu z dziećmi. Ojciec dziecka pracuje i zarabia 2,5  tyś (nie wiem czy to starczy na wyprawkę i dalsze wydatki) 

Mieszkamy w małym domu 3 pokoje  - ja i siostra  w 1 drugi rodzice a trzeci salon.     Boję się ich reakcji  na wieść o ciąży i czy mi pomogą w tym wszystkim.  Są bardzo konserwatywni uważają że seks tylko po ślubie, i staroswieccy można by rzec.  Boję się ich reakcji i  dalszej rodziny na moją ciąże.  Co jeśli mnie wrzucą z domu? Gdzie ja pójdę bo mój facet nie ma warunków (ma kawalerkę) ? Co byście zdobiły w mojej sytuacji? Na dodatek dziecko w wieku 18 lat a szkoła ,chciałabym  spotykać się z przyjaciółkami, wychodzić czasem na imprezy ale to już raczej nie możliwe  :( 

Odnośnik do komentarza

Hej! Tez zaszlam w ciążę mlodo.  Tuz po maturze. Ale co wazne moj facet jak i Twój juz cos zarabia. Jednak najwazniejsza sprawa jest jak on sie w tym odnajduje i czy Cie wspiera. Moj byl zachwycony i byl mi bardzo duza podpora. Rodzina rodzina, teraz Ty z maluszkiem i mam nadzieje swoim facetem tworzycie najwazniejsza rodzine! Studia robilam jak maly juz podrusl troche. Wlasnie koncze magisterke i czekam na 2 maleństwo, tym razem planowane. Bylo mnostwo stresu i niepewności, ale wspolnie da sie rade! Rodzina jak sie teraz obrazi to ich strata. A przyjaciele jak sa prawdziwi to beda sie z toba nadal spotykac. Ciaza bie choroba i mozna wychodzic do ludzi :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...