Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Proszę o pomoc w interpretacji wyników cytologii. 

8 miesięcy temu moja cytologia wyszła następująco:

Komórki nabłonka płaskiego: nieprawidłowe komórki nabłonka płaskiego (ASC)- nieokreślonego znaczenia ( ASC-US)

wykonałam test na obecność wirusa HPV- Wynik dodatni: Wykryto DNA wirusa HPV o genotypie 16, 33, 52, 68

kolposkopia: Kolposkopia adekwatna wg IFCPC 2011, typ strefy przekształceń 1/2- granica w ujściu. Po próbie octowej obraz zbielenia o różnym nasileniu , wokół ujścia w promieniu 10mm- ogniskowo gęste wyniosłe zbielenie, grube punkcikowanie- cechy ''major change''- HSIL

Konieczna biopsja celowana. 

Pobrano wycinki- wyniki: 

01. Wyc. z szyjki- cervicitis et endocervicitis chronica. Dysplasia focale planoepithelii gradus minoris 

02. Wyskrobiny z kanału- endometrium proliferativum. Fragmernta endocervii.

Aktualnie wykonałam kontroloną cytologię wynik otrzymany dwa dni temu... Wynik: 

Rozpoznanie: Obecność nieprawidłowych komórek nabłonkowych

Interpretacja: Neoplazja śródnabłonkowa niskiego stopnia LSIL związana z infekcją HPV lub dysplazja gradus minoris CIN1

Jestem po dwóch naturalnych porodach. Mam 27 lat. Proszę o wytłumaczenie co może oznaczać ten wynik. Wizyte mam dopiero za dwa tygodnie a umieram ze strachu. 

Czy zmiana z ASC-US NA LSIL to dobra czy raczej zła oznaka. Czy to początkowa faza raka szyjki macicy. Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...