Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe mamy 2021


Gość Matylda

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny, to i ja do Was dołączę:) dwie kreski są, termin wypada gdzieś na połowę czerwca. To moje drugie bobo, więc jeszcze czekam z wizytą u lekarza, pewnie pójdę w przyszłym tygodniu, żeby już na pewno usłyszeć serduszko:) od kilku dni mam cholerne mdłości, które uniemożliwiają mi normalne funkcjonowanie:/ boje się powtórki z rozrywki, bo w pierwszej ciąży wymiotowałam od 7 do 15 tygodnia non stop:( schudłam 10 kg i to był najgorszy okres w moim całym życiu. Mam nadzieję, że tym razem na miłościach się skończy. A u Was jak? Mdli już Was? Jakieś inne dolegliwości?

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, super że nasze grono się powiększa:-)

Jeżeli chodzi o dolegliwości to ja też mam mdłości, cokolwiek zjem, bo po prostu jestem głodna to wszystko stoi mi w gardle... Jedynie kanapka posmarowana serkiem i pomidorem jakoś przechodzi. Dziś też pobolewa mnie brzuch i to mnie o wiele bardziej trapi. Ale staram się nie martwić jakoś bardzo, bo w końcu to też jeden z objawów i zazwyczaj jest to fizjologia po prostu.   A no i oprócz tego, śpię.. właśnie przed chwilą miałam drzemkę 😄

Odnośnik do komentarza
Gość RodzeWCzerwcu

Witajcie! Dołączam do Was:) Na teście 2 )kreseczki a jutro wizyta u lekarza :) wg. Moich obliczeń to prawie 6 tydzień. Niepokoją mnie bóle brzucha takie jak na okres, trwają chwile przez cały dzień ale mam wrażenie jakbym zaraz miała dostać okres :( Czy któraś z Was też tak ma? Jutro oczywiście skonsultuję to z lekarzem. 

Odnośnik do komentarza

U mnie też mdłości..  Jak ja czuje wszystkie zapachy. Oczywiście większość mi przeszkadza. W 1 i 2 ciąży wymioty miałam do 17 i 21 Tygodnia więc teraz też tylko czekam..

 

Właśnie moja gin przełożyła mi dzisiejsza wizyta na za 2 tyg bo ma covid.. I znów tyle czekania 😞

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Gość Matylda napisał:

Hej.

Ja też mam bóle podbrzusza i rano miewam mdłości, poza tym nawet nie myślę o tym, że jestem w ciąży. 

Fajnie, że nasze grono zaczyna rosnąć.

Emkaaa a który to tc u Ciebie? Nie chcesz iść na potwierdzenie do innego gina?

6 tydzień więc mogę poczekać. Wizyta będzie w 8 tc.

Nawet nie bardzo mam do kogo iść bo 3 gin w moim miasteczku na kwarantannie, a pozostali kolejki straszne.. 

Poczekam 🙂

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gość Monia napisał:

Bylam wczoraj na usg. Lekarz powiedziala ze to musi być bardzo wczesna ciaza 5/6 tydzien. Bylo widać tylko pęcherzyk i ciałko żółte. Zarodka jeszcze nie było. Za tydzień powinno cos wiecej się wyjaśnić. Mam nadzieję że będzie ok

Czyli jednak ta wizyta 29.10 trafna 🙂 widzisz ja mam na jeszcze później przełożona- 3.11

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny🙂

Super,że grono się powiększa.

Nie odzywałam się trochę ale ten tydzień mam wyjęty z życia, ciągłe miłości i wymioty już nie pamiętam jak smakuje normalny obiad, jem tylko bułki z masłem , nawet wody mi się nie chcę pić, bo wtedy jest co zwrócić. Na wadze‐4 kilogramy😪 . Synek daje w kość, wychodzą mu kolejne zęby, w nocy kilka razy pobudka a w dzień co chwilę płacze. Byłam w piątek u gin i wszystko ok, serduszko bije. Ciąża prawdopodobnie starsza bo z pomiarów wychodziło 7tyd 1d termin z om na 13.06 a z usg na 3.06. Kolejna wizyta 9.11 mam nadzieję ,że do tego czasu objawy  sie złagodzą. 

Odnośnik do komentarza

Witam i gratuluję. Czy któraś z Was może mi powiedzieć jak wyglada w tych czasach pierwsza wizyta u ginekologa? Ja pracuje w biedronce...wiadomo ciężka praca dużo dźwigania no i teraz ten covid. I tak sie zastanawiam jak to wyglada jeżeli chodzi o stwierdzenie ciaży jak są teleporady. Przypuszczam, że jestem we wczesnej ciąży.Jak myslicie jak szybko to zorganizować zeby ginekolog potwierdził ciąże i wystawił L4? Muszę isc na zwolnienie bo przy tym trybie pracy stracę ciąże a nie wiem jak teraz to działa. Wolałabym chodzić na Nfz bo prowadzenie ciąży prywatnie jest drogie i po prostu szkoda mi na to pieniędzy. Dodam, że w pierwszej ciąży miałam duże problemy z donoszeniem i leżałam 3 miesiące na patologii ciąży ze wzgledu na skracającą się szyjkę, miałam założony szew na podtrzymanie i właśnie z tego względu tak sie boję ze nawet tydzień dzwigania moze zaszkodzic i dlatego nie chcę czekać.

Odnośnik do komentarza
47 minut temu, Gość Kinga napisał:

Witam i gratuluję. Czy któraś z Was może mi powiedzieć jak wyglada w tych czasach pierwsza wizyta u ginekologa? Ja pracuje w biedronce...wiadomo ciężka praca dużo dźwigania no i teraz ten covid. I tak sie zastanawiam jak to wyglada jeżeli chodzi o stwierdzenie ciaży jak są teleporady. Przypuszczam, że jestem we wczesnej ciąży.Jak myslicie jak szybko to zorganizować zeby ginekolog potwierdził ciąże i wystawił L4? Muszę isc na zwolnienie bo przy tym trybie pracy stracę ciąże a nie wiem jak teraz to działa. Wolałabym chodzić na Nfz bo prowadzenie ciąży prywatnie jest drogie i po prostu szkoda mi na to pieniędzy. Dodam, że w pierwszej ciąży miałam duże problemy z donoszeniem i leżałam 3 miesiące na patologii ciąży ze wzgledu na skracającą się szyjkę, miałam założony szew na podtrzymanie i właśnie z tego względu tak sie boję ze nawet tydzień dzwigania moze zaszkodzic i dlatego nie chcę czekać.

Żeby potwierdzić ciążę musisz pojawić się na wizycie. Nie ma tu e porad:) 

Kiedy miałaś miesiączke? Zadzwoń i umów się na wizytę. L4 ciążowe możesz dostać jak będzie widoczny pecherzyk. Powiedz co i jak i na pewno nie będzie problemu 

 

No i gratulacje:)

Odnośnik do komentarza

Hej. 

Byłam dzisiaj, z wynikami, u diabetologa. Od dzisiaj poza dietą mam też insulinę nocną, czyli jest tak jak się spodziewałam. No i diabetolog zaleca rozwiązanie w 39tc.

Emkaaa rozumiem, czyli trochę cierpliwości i zleci do wizyty.

Aguś94 czyli póki co prowadzisz.

 

Odnośnik do komentarza

Fajnie, ze jest nas tu coraz więcej.

Matylda, jesteś pod stała opieką diabetologia czy tylko w ciąży? 

Ja mam dziś wizytę, powinno być 7+5, oby serduszko bilo ❤️ w sobote robiłam wszystkie badania zlecone przez ginekologa, wyszła mi za wysoka glukoza co mnie bardzo zdziwiło i zlecil mi od razu krzywą cukrową, tam wyszło już wszystko dobrze. Pewnie bede musiała to co jakiś czas kontrolować.

Ja poprzedni tydzień miałam wyjęty  z życia, cały czas mnie mdlilo, w tym tygodniu jest lepiej, mdlosci tylko wieczorami. Co oczywiście zaczęło mnie martwić, dlaczego juz ustępują.... dzis się wyjaśni.

 

Odnośnik do komentarza

BHania92 póki co tylko w ciąży i mam nadzieję, że jeszcze długo tak zostanie😄 

Dużo za wysoka była ta glukoza? Bo to trochę zastanawiające, że tu wyszło źle, a w krzywej ok. Chyba, że jadłaś coś bardzo późno i nie minęło 8 godzin od ostatniego posiłku. Niemniej to krzywa jest wiążąca. 😃 I koniecznie pochwal sie, jak po wizycie.

Czy Wam też przeskakuje okienko do tekstu, nie możecie usuwać emotek i bez nerwów napisać wiadomości?

Odnośnik do komentarza

witam dziewczyny 🙂 ja OM miałam 3.09.2020. A w związku z tym ze mam bardzo regularne cykle i staraliśmy się z mężem o dziecko to test robiłam już 2.10.2020 i wyszły 2 kreski. Zrobiłam dwa testy 6.10.2020 byłam już na wizycie u lekarza i potwierdził ciąże co prawda narazie był sam pęcherzyk. Kolejna wizytę mam 27.10.2020 i będzie to mój 8 tydzień ciąży mam nadzieje ze wszystko będzie w porządku. Z objawów to senność a najgorsze są mdłości z rana ... nawet woda nie wchodzi. Dopiero koło godziny 11 jest lepiej wówczas coś jem ale małymi porcjami. Stresuje się wizyta mam nadzieje ze wszystko będzie dobrze 🙂 

Odnośnik do komentarza

Właśnie jadłam wieczorem dżem i banana, niby minęło jakies 11h od pobrania, ale to mogło wpłynąć na wynik. Krzywa niby ok, ale położna i tak stwierdziła, że pewnie mnie czeka dieta cukrzycowa. Zwykle staram sie jeść zdrowo, ale przez ostatnie 2 tygodnie jem to na co mam ochotę i żeby sie najeść.

Bylam na wizycie, serduszko mocno bije, wg USG równo 8 tydzień, więc wszystko się zgadza:)

Odnośnik do komentarza

Hej, dołączam do Was:) ostatnia miesiączka 4 września, tydzien temu bylam na pierwszym Usg, wg niego był to 6w3d, TP wyznaczył na 8 czerwca. Jest to moja pierwsza ciąża, była dla nas wielkim zaskoczeniem mimo tego ze się staraliśmy, dlatego mam nadzieję że wszystko bedzie dobrze. Teraz męczą mnie mdłości i wymioty, niektórych zapachów nie mogę znieść. Za kilka dni mam wizytę u ginekologa, czy wtedy zostanie założona karta ciąży? Powinnam poprosić o zaswiadczenie o ciąży?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Aga92 napisał:

Hej, dołączam do Was:) ostatnia miesiączka 4 września, tydzien temu bylam na pierwszym Usg, wg niego był to 6w3d, TP wyznaczył na 8 czerwca. Jest to moja pierwsza ciąża, była dla nas wielkim zaskoczeniem mimo tego ze się staraliśmy, dlatego mam nadzieję że wszystko bedzie dobrze. Teraz męczą mnie mdłości i wymioty, niektórych zapachów nie mogę znieść. Za kilka dni mam wizytę u ginekologa, czy wtedy zostanie założona karta ciąży? Powinnam poprosić o zaswiadczenie o ciąży?

Gratulacje 🙂

 

O zaświadczenie o ciąży jak najbardziej możesz prosić. Przyda się dla pracodawcy żeby wiedział, że pewnych rzeczy robić nie możesz no i wiadomo jesteś chroniona:)

co do karty ciąży to ja miałam w 1 i 2 ciąży zakładana w 10 tygodniu ale to chyba zależy od gina bo koleżanka miała już w 9 tydz. To chyba zależy też od tego kiedy wizyta wypada:)

 

ja 7 tydz zaczynam we wtorek i zastanawiam się kiedy przyjadą wymioty. Mdłości już mam. W pierwszych 2 ciazach wymioty mnie długo męczyły i mało co mogłam jeść i to dość długo.. także pod tym względem to nie jest najlepszy okres w życiu 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Gość Aga92 napisał:

Hej, dołączam do Was:) ostatnia miesiączka 4 września, tydzien temu bylam na pierwszym Usg, wg niego był to 6w3d, TP wyznaczył na 8 czerwca. Jest to moja pierwsza ciąża, była dla nas wielkim zaskoczeniem mimo tego ze się staraliśmy, dlatego mam nadzieję że wszystko bedzie dobrze. Teraz męczą mnie mdłości i wymioty, niektórych zapachów nie mogę znieść. Za kilka dni mam wizytę u ginekologa, czy wtedy zostanie założona karta ciąży? Powinnam poprosić o zaswiadczenie o ciąży?

Gratulację ! :)    

mamy ten sam wiek ciąży i termin 🙂 chociaż u mnie OM była 1.09

oby mdłości szybko Ci przeszły

ja mam nastepna wizyte za dwa tygodnie (a ostatnia mialam tak jak Ty) wtedy mam przyjsc z wynikami badan i załozy kartę ciąży. Za kilka dni idziesz już z wynikami ?

Jesli takie zaswiadczenie jest Ci potrzebne w pracy to jak najbardziej mozesz o nie poprosić

Odnośnik do komentarza

Witajcie

Myślę że mogę do was dołączyć.. już :), starania trwały miesiąc z clear blue. Sama się dziwię że tak szybko to przebiegło. W dniu spodziewanej miesiączki wyszły dwie kreski na teście, kilka dni później kolejny test i dwie kreski,więc chyba nie ma wątpliwości. Wychodzi na to,że to już 6+1, z objawów jedynie dyskomfort kilkudniowy podbrzusza,poza tym spokój. Planuje w ciągu nastepnych dwóch tyg ogarnąć lekarza itd. Mozecie coś doradzić na tym etapie? Jak się domyślacie doświadczenia u mnie brak, stale czytam, szukam informacji. Aplikacyjny termin to 30.06.2020.

Pozdrawiam wszystkich 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...