Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Amanda

Problem z zajściem w trzecią ciążę

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Amanda

Witam, mam dwójkę dzieci. z zajściem w pierwszą i drugą ciążę nie było żadnego problemu. Młodsza pociecha ma w tej chwili 4 lata. Moim marzeniem była zawsze trójka dzieci, ale od dwóch lat nam nie wychodzi. Co może być przyczyną, skoro z dwójką nie było kłopotu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Olala

Przyczyn może być wiele: zaburzenia hormonalne (stąd warto się gruntownie przebadać-LH, FSH, prolaktyna, tarczyca,progesteron), sprawdzić czy nie ma problemów z owulacją (monitoringi). Warto zbadać nasienie partnera-parametry też mogły się drastycznie pogorszyć. To tak na początek. Niestety niepłodność wtórna jest częstym zjawiskiem. Sama jej doświadczyłam-starania o drugie dziecko zajęły 3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kaja

przyczyn może być sporo, radze skonsultować się z dobrym ginekologiem diagnostykiem 😉 dla mnie pomocne bylo używanie Afrodyta Smart test owulacyjny, polecam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kinia

duzo jest teraz testów owulacji, komputerów cyklu może z owulacja masz problem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Natalia_Samson

U mnie problem z niepłodnością wtórną pojawił się już po pierwszym dziecku i okazało się, że jedynym wyjściem jest in vitro. Zapisałam się wtedy do kliniki leczenia niepłodności i tam faktycznie mi pomogli, jestem teraz w ciąży 🙂 Udało mi się zajść przy trzecim transferze, teraz jestem już w czwartym miesiącu. Niestety niepłodność wtórna dotyka wielu kobie, najlepiej wtedy zapisać się do kliniki i skonsultować problem ze specjalistą od niepłodności. Nawet byś nie uwierzyła, jak wiele par tam przychodzi. Wydawać by się mogło, że zajście w ciążę to taka prosta sprawa, a jednak niepłodność w dalszym ciągu jest tematem wstydliwym i tabu. Nie powinno tak być, to przypadłość, której można zapobiegać i to nic złego być w klinice leczenia niepłodności 🙂 Ja osobiście polecam, inaczej pewnie nigdy nie doczekałabym się drugiej ciąży.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Alicja

Zanim zdecydujecie się na klinikę, to naprawdę warto poczytać na portalu Naturalna Płodnośc i dopasować do własnych potrzeb metodę planowania dziecka. Może okazać się, że o czymś zapominacie, czegoś nie robicie prawidłowo na codzień

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Oli
W dniu 23/9/2020 o 12:40 AM, Gość Amanda napisał:

Witam, mam dwójkę dzieci. z zajściem w pierwszą i drugą ciążę nie było żadnego problemu. Młodsza pociecha ma w tej chwili 4 lata. Moim marzeniem była zawsze trójka dzieci, ale od dwóch lat nam nie wychodzi. Co może być przyczyną, skoro z dwójką nie było kłopotu?

Cześć, proponuję zrobić wyniki 🙂

Jeśli wszystko będzie dobrze , można spróbować z testami owulacyjnymi . 

Starałam się o ciążę pół roku , zaskoczyłam po pierwszym miesiącu z testami 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...