Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Lasta

Aparat na zęby dla dorosłych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lasta

No właśnie, nagle sie dowiedziałam, że mam mieć. Czy ktoś może nosił i mógłby się doświadczeniami podzielic? Mam umówioną wizyte u ortodonty, ale do niej trochę czasu, a ja świruję... Czy taki aparat sie zdejmuje i poprawia? Czy to boli? Czy ceny głownie zależa od widocznosci aparatu czy od czegos innego?

Nosiłam aparat wyjmowany jako dziecko i pamiętam, że nienawidziłam go szczerze, teraz mi na starośc przyszło...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość sanita

Dałam sobie założyć równo rok temu i bałam się tak samo jak Ty. Strasznie głupia byłam... 😉
Noszę stały ortodontyczny aparat kosmetyczny, z przezroczystymi gumkami i pewnie jeszcze z rok go ponoszę.
Górnego łuku, który nosiłam przez pierwsze osiem miesięcy, nikt poza mną nie zauważał 😉
Potem doszedł łuk dolny, który jest nieco bardziej widoczny, ale też nie każdy się orientuje, że go mam :)

Bólu zębów bałam się jak diabli, bo ja generalnie fatalnie znoszę ból, ale naprawdę nie było powodu :)
Zęby są wrażliwe kilka dni po wizycie u ortodontki (czyli u mnie co 4-6 tygodni) i nie mogę wtedy gryźć twardszych rzeczy, ale to szybko mija i jem normalnie.

Musisz liczyć się z myciem zębów mięciutką szczoteczką po każdym posiłku, bo na aparacie zostają resztki jedzenia, co u mnie osobiście powoduje dyskomfort.
Ale naprawdę szybko się do tego przyzwyczaisz 😉 Zobacz sobie jakie są metamorfozy uśmiechów https://www.ortoprotex.pl/metamorfozy/

Jestem bardzo zadowolona, że dałam się namówić dentyście na tego rodzaju leczenie.
Nie sądziłam, że zęby są tak bardzo plastyczne i tak szybko dadzą się ustawić w równiutki szereg 😄
Zobaczysz, satysfakcja ogromna, gdy widać w lustrze coraz ładniejszy uśmiech 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość WeganskiRamen
W dniu 30/9/2020 o 1:23 PM, tofufu napisał:

po każdym jedzeniu mycie zębów? rety cieszę się że mam swoje proste ząbki

Ja staram się po każdym myciu zębów szczotkować + używać irygatora od haxe. Teraz, gdy pracuję zdalnie jest to ułatwione, pewnie gdy wrócę do normalnej pracy będę musiała kombinować. Na pewno nie zrezygnuję z korzystania irygatora, bo uwielbiam to urządzenie i nie wyobrażam sobie teraz bez niego mojej pielęgnacji zębów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Monika

Myślę, że przede wszystkim powinnaś udać się do dobrego specjalisty, który dokładnie wyjaśni Ci wszystkie kwestie związane z noszeniem aparatu. Ja miałam założony aparat kosmetyczny w wersji białej w gabinecie stomatologicznym [reklama usunięta]. Nie przeszkadzał mi w mówieniu, jedzeniu i codziennych czynnościach. Teraz moje zęby są proste, a ja jestem z nich bardzo zadowolona.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...