Skocz do zawartości
Forum

Ciąża 20 latki


Gość Justyna

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.
Mamy z chłopakiem po 20 lat parę dni temu się dowiedzieliśmy o mojej ciąży (3 tydzień)
Nie byliśmy tym zachwyceni tym bardziej że nie planowaliśmy tego (nie lubimy dzieci)  lubimy się zabawić tzn. Od poniedziałku do piątku praca weekendy ze  znajomymi imprezy alkohol,papierosy (domówki przeważnie)
Zabrzmiało to jakbyśmy w każdy weekend balowali: chodzi o to że 2-3 weekendy się bawimy,resztę w domu w swoim towarzystwie.
Jesteśmy przerażeni naszą nową rolą  ponieważ będziemy musieli zrezygnować tymczasowo z imprez,nie lubimy dzieci i jak mamy wychować własne ?
Nie zajmowaliśmy się dzieckiem i nie wiemy jak to robić,jak pojedziemy na wakacje czy gdzieś do znajomych bo Z dzieckiem nie za bardzo.
Moi rodzice mieszkają w innym mieście (200km odleglosci (wyprowadziłam się na studia) a jego nie żyją (wychował się w domu dziecka)  więc na wsparcie rodziców nie ma co liczyć.
Co do studiów to studiuje dziennie a on pracuje,mieszkamy razem : nie wiem jak my sobie z tym poradzimy? Bo zarabia 2,3 I JAK utrzyma 3 osoby ? Mi co prawda rodzice coś.przesyłają ale na dziecko to chyba nie starczy.
CZY waszym zdaniem bardzo zmieni się nasze życie i czy trudne jest zajmowanie się dzieckiem I co najbardziej, dajcie jakieś porady .

Odnośnik do komentarza

Życie bardzo zmienia sie po urodzeniu dziecka, ale na lepsze. Ta istotka staje sie najwazniejsza i bywa mega ciezko. Wiadomo pobudki, kolki, zabkowanie, ale nie myslisz o tym ze nie mozesz spac tylko ze dziecko cierpi i jak mu pomoc ( niestety co chwile sie slyszy jak to mamusia z tatusiem sie wyzywaja na dziecku a czesto konczy sie to tragicznie ) Troche pozniej dochodzi bunt dwulatka i trzylatka, o ktorym sie dowiedzialam dopiero od kuzynki i ktory czeka moje dziecko 🙂 Dziecko ma tyle energii, oczy trzeba miec dookola glowy.Teraz to przede wszystkim musisz zadbac zeby dziecko urodzilo sie zdrowe. Zadne imprezy, alkohol i fajki, bo jego zdrowie zalezy od ciebie. Wspolzyjesz to musisz sie liczyc ze pojawi sie dziecko a swoje na pewno pokochasz.

Odnośnik do komentarza

Gdy pojawia się dziecko to życie zmienia się o 360°stopni i ciut więcej, nie tylko u Ciebie Ale i u Twojego partnera. Ale to jest fajna zmiana. Puki co możesz kontynuować studia do porodu A potem wziąść dobrowolny roczny urlop dziekański. Wyjeżdżać Też możecie, ale z dzieckiem. No i fajki i % odpadają oczywiście. 

I teraz-Gdy dziecko się pojawi złożysz wniosek o 500+, becikowe 1000zl. I tzw.kosiniakowe, czyli z racji tego że nie pracujesz i nie będzie Ci przysługiwać macierzyński, będą Ci wypłacać 1000zl miesięcznie przez cały rok. Jeszcze jest rodzinne, bo tylko partner pracuje. To było tak w kwestii finansowej.

Dacie radę. Cały świat to przechodzi A wy moglibyście nie podołać? 

A więc głowa do góry, cyc do przodu i ku nowemu etapowi życia 😊. Będzie dobrze 😊

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...