Skocz do zawartości
Forum

Ciąża o 3 dni starsza


Gość Mami

Rekomendowane odpowiedzi

Czy usg dodaje równe 2 tygodnie? Moja ciaza wg usg  jest o 3 dni  starsza. Wspolzylam w 9 i 10 tygodniu cyklu ( wczesniej też przez okres i właśnie po nim ) prawdopodobnie w tych dniach zaszlam w ciaze. Zazwyczaj zakłada się że owulacja miała miejsce  14 tc a że ja zaszlam parę dni wcześniej  czy dlatego ciaza jest o te kilka dni starsza? Miała któraś tak?

Odnośnik do komentarza

Przed porodem miałam między 28 a 36 dosyć nieregularne A po porodzie teraz miałam tylko jedna miesiączke. W 23dc szalelismy z mężem bez zabezpieczenia bo myśleliśmy że już dawno po owulacji. Ale cieszę się bo i tak planowaliśmy zacząć starania po wakacjach 🙂

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Gość Mami napisał:

Czy usg dodaje równe 2 tygodnie? Moja ciaza wg usg  jest o 3 dni  starsza. Wspolzylam w 9 i 10 tygodniu cyklu ( wczesniej też przez okres i właśnie po nim ) prawdopodobnie w tych dniach zaszlam w ciaze. Zazwyczaj zakłada się że owulacja miała miejsce  14 tc a że ja zaszlam parę dni wcześniej  czy dlatego ciaza jest o te kilka dni starsza? Miała któraś tak?

Nie zakłada się, że usg dodaje czy odejmuje. Dużo zależy od samego sprzętu (jakość), jak i umiejętności gina.
Nie wiadomo kiedy tak naprawdę była owulacja, więc nią akurat się się nie sugeruj. Ciąże liczy się od pierwszego dnia ostatniej @, a czasem usg koryguje wielkość ciąży. Jeśli jesteś w pierwszych tygodniach usg, to wtedy można obliczyć wielkość zarodka z dokładnością do jednego dnia.

Odnośnik do komentarza
Gość Hiacynta

Ja mam ciążę starsza o tydzień. Od początku kiedy chodziłam na Usg zarodek był większy niż wskazywał wiek ciąży. Przy urodzeniu on 60cm ja 58cm. Biorę pod uwagę, że to może być genetyczne i nie mamy na to specjalnie wpływu. Popytaj może jak było u Was w rodzinie. 

Odnośnik do komentarza

Dużo zależy od sprzętu lekarza, od rzeczywistego dnia owulacji jak i od genetycznych predyspozycji. Ja np. Jedno dziecko miałam niemal cały czas ok 5-10 dni mniejsze niż wg term @, a urodziła się dokładnie w tym terminie z @.  Zaś drugie od  początku maluszek był 7-10 dni większy. Lekarz zawsze mi mówi że odchylenia do 2 tyg są w normie i mogą właśnie wynikać z tych czynników o których wspomniałam na początku. Nie ma sensu liczenie co do dnia. Zresztą im większa ciąża tym te wielkości mogą się zmieniać.  Gratulacje i spokojnej ciąży 🙂

Odnośnik do komentarza

Hiacynta  i Ana a gin  który termin porodu brał  pod uwagę z OM czy usg jeśli ciaza była starsza?

Przy mojej  pierwszej ciąży na początku ciaza była ok tygodnia młodsza  ale córką urodzila się na 53 cm i prawie 4 kg . Ja z mężem nie jesteśmy  wysocy 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...