Skocz do zawartości
Forum

Pęcherzyk 1cm i brak ciałka żółtego


Gość 16martynka03@gmail.com

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 16martynka03@gmail.com

Dzień dobry. Może ktoś tutaj będzie w stanie mi wyjaśnić, podpowiedzieć, nakreślić cokolwiek, Otóż dzisiaj byłam na wizycie u ginekologa. Potwierdził on ciążę, jednak pęcherzyk jest pusty. Zgodnie z wytycznymi powinno pojawić się ciało żółte do czasu, kiedy pęcherzyk osiągnie max 10mm. Pęcherzyk miał dziś 1cm, jednak był tylko on. Kształt odpowiedni, umiejscowienie dobre. I tyle, OM 8.04.2020, owulacja w 14dc. TP 15.01.2021 z OM i z wymiarów pęcherzyka. 

Moje pytanie i obawy są takie, czy mimo tego, iż przy obecnej wielkości pęcherzyka nic nie było, to czy ciąża ma szansę być zdrowa i żywa? Moje obawy płyną stąd, że w 2017 roku przeżyłam puste jajo płodowe i poronienie w związku z tym. Wiem też, że ciałko może się pojawić z dnia na dzień, ale obawy są. Jakie są szanse na to, że wszystko potoczy się dobrze? Następna wizyta za 2 tygodnie, dlatego to będzie takie 2 tyg niepewności. 

Czy jest tu możliwość przeczytania opinii, odpowiedzi lekarza ginekologa?

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość _anonimowa_

Ja na pierwszym USG byłam równo 6tyg.od miesiączki. Wyszedł tylko pęcherzyk 10mm i nic więcej, a z USG wyszło 5t4d. Miałam być tydzień później by sprawdzić czy coś się rozwinęło. Niestety 4dni później zaczęło się krwawienie i trafiłam do lekarza wcześniej. USG pokazało, że wszystko jest ok, pojawił się dzidziuś i tętno. Teraz ma ponad rok i psoci ;)

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że wizyta u lekarza była po prostu za wczesna. Jeśli dobrze policzyłam to 5 tydzień? Dużo osób mówi, że to jednak za wcześnie wtedy lepiej poczekać chociaż te kilka dni to zawsze więcej widać. Ja na przykład w pierwszej ciąży byłam na pierwszej wizycie w 7 tygodniu+2 dni i dzidzia miała 1,7 cm, w drugiej w 6 tygodniu+4 dni a maleństwo miało 0,7 cm. Kilka dni a jaka duża różnica. Na następnej wizycie pewnie będzie pięknie widać maleństwo czego Tobie życzę.

Odnośnik do komentarza
W dniu 19/5/2020 o 11:39 AM, Gość 16martynka03@gmail.com napisał:

Dzień dobry. Może ktoś tutaj będzie w stanie mi wyjaśnić, podpowiedzieć, nakreślić cokolwiek, Otóż dzisiaj byłam na wizycie u ginekologa. Potwierdził on ciążę, jednak pęcherzyk jest pusty. Zgodnie z wytycznymi powinno pojawić się ciało żółte do czasu, kiedy pęcherzyk osiągnie max 10mm. Pęcherzyk miał dziś 1cm, jednak był tylko on. Kształt odpowiedni, umiejscowienie dobre. I tyle, OM 8.04.2020, owulacja w 14dc. TP 15.01.2021 z OM i z wymiarów pęcherzyka. 

Moje pytanie i obawy są takie, czy mimo tego, iż przy obecnej wielkości pęcherzyka nic nie było, to czy ciąża ma szansę być zdrowa i żywa? Moje obawy płyną stąd, że w 2017 roku przeżyłam puste jajo płodowe i poronienie w związku z tym. Wiem też, że ciałko może się pojawić z dnia na dzień, ale obawy są. Jakie są szanse na to, że wszystko potoczy się dobrze? Następna wizyta za 2 tygodnie, dlatego to będzie takie 2 tyg niepewności. 

Czy jest tu możliwość przeczytania opinii, odpowiedzi lekarza ginekologa?

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Czesc. Mialam podobnie. Z wyliczeń wychodzi na to że jesteś w 6t0d. Ja też w 6t1d miałam pusty pecherzyk. 2tyg później w 8t2d zarodek był ale miał tylko 2mm. Niestety nie wiem co poszło nie tak. W 9t0d zaczęłam plamic A w 9t6d poronilam zupełnie. 

W 6-7tc powinien już być zarodek , A nawet z bijacym serduszkiem.

Mam nadzieję że u Ciebie tak nie będzie. Obserwuj swoje ciało. Ja np nie czułam nic, tylko przez 4dni miałam mdłości i klul mnie mocno jajnik. I to wszystko. Zrób betę w odstepach 2dni i zobacz przyrost. 

Może u Ciebie do zapłodnienia doszło ciut później. I zaraz na dniach pojawi się zarodek. Jestem dobrej mysli. Trzymaj się i pisz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...