Skocz do zawartości
Forum

Niemowlę bawi się tylko jedną ręką


Gość Zmartwiona mama

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zmartwiona mama

Witam, moja córeczka ma 3 miesiące i 9 dni. Urodziła się pierwszego dnia 37 tyg. Ciąży. Od samego początku preferowala prawa strone (patrzyła tylko w nią, jak ja coś zaciekawiło z lewej strony to zamknęła A za raz zabierają głowę powrotem na prawo, spala z główka po prawej stronie) aby to skorygować pokazywała jej jak najwięcej ciekawych rzeczy z lewej strony co przyniosło efekt bo swobodnie odwraca głowę w lewo, śpi teraz z główka na lewo choć nadal z prawej strony jej wygodniej. Ostatnio zaczęło mnie martwić że maleńka przypatruje się tylko swojej prawej piastce, tylko ja bierze do buzi. Gdy grzechotka wloze jej w prawa rękę to jej się przygląda i próbuje wziąć do buzi, gdy wkładam w lewą ona nawet nie zareaguje. Trzyma ja owszem, ale ani ne obserwuje, ani nawet na nią nie spojrzy. Martwi mnie to gdyż czytałam że dzieci w 3 miesiącu już powinny łączyć rączki.w link środka A moja tego też nie robi. Podpowiedscie czy u was też tak wyglądało że dzieci najpierw poznawali jedną stronę? Czy powinnam się zgłosić do lekarza waszym zdaniem ? Dodam że to moje pierwsze dziecko i nie wiem czy nie panikuj dlatego pytam o zdanie doświadczonych mam.

Odnośnik do komentarza

Mój synek też preferował jedną stronę co prawda chodziło głównie o patrzenie, skręcanie główki, doktor mówiła, że dzieci tak często mają i nic nam z tym nie kazała robić. Nawet nie wiem kiedy ten 'etap' minął ale dość szybko i żadnych problemów nigdy nie było. Oczywiście warto poradzić się lekarza 🙂

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...