Skocz do zawartości
Forum

Zwolnienie lekarskie, koronawirus, ciąża


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny. 6tc+4 dni, w środę wizyta u lekarza. Ze względu na obecną sytuację covid-19 zastanawiam się czy nie skorzystać ze zwolnienia lekarskiego, tym bardziej, że cały czas mam bezpośredni kontakt z klientami. Dodatkowo pojawiły się pierwsze mdłości. 

Mam tylko jedną obawę : jak powiedzieć pracodawcy o tym, że jestem w ciąży i od razu idę na zwolnienie l4? Czy miałyście z taką sytuacją do czynienia i jak sobie z tym poradziłyście? 

Dziękuję za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli się źle czujesz to mozesz isc od razu na l4 pamiętaj że masz płatne 100% zarobków z ostatnich 12 miesięcy. Ja na szczęście teraz pracuje z domu ale też mi się słabo robi i jakbym miała normalnie chodzić do pracy to sobie tego nie wyobrażam ,teraz jestem w 9tyg+4d. Po badaniach prenatalnych powiem w pracy i też idę na zwolnienie.

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Aga
W dniu 20/4/2020 o 8:19 PM, Gość Ania napisał:

Hej dziewczyny. 6tc+4 dni, w środę wizyta u lekarza. Ze względu na obecną sytuację covid-19 zastanawiam się czy nie skorzystać ze zwolnienia lekarskiego, tym bardziej, że cały czas mam bezpośredni kontakt z klientami. Dodatkowo pojawiły się pierwsze mdłości. 

Mam tylko jedną obawę : jak powiedzieć pracodawcy o tym, że jestem w ciąży i od razu idę na zwolnienie l4? Czy miałyście z taką sytuacją do czynienia i jak sobie z tym poradziłyście? 

Dziękuję za odpowiedź. 

Aniu też właśnie się zastanawiam, czy chodzenie do pracy i kontakt z ludźmi to teraz dla nas dobre rozwiązanie ? Wizytę u lekarza mam na początku maja i zastanawiam się jak podejść do tego tematu. Czy może jest tutaj osoba, która otrzymała już jakieś zalecenia od lekarza ?

Odnośnik do komentarza

Najgorsze że w pracy będą już wiedzieć a pierwszy trymestr jest jeszcze duze ryzyko utraty ciazy... ja nawet jeszcze nikomu nie powiedziałam z rodziny a zaraz mi 10tc pyka. Muszę mieć pewność że wszystko ok łatwiej mi poczekać jeszcze miesiąc niż później wszystkim tłumaczyć że jednak już w tej ciazy nie jestem... 

Odnośnik do komentarza
Gość i dont understand

dziwne problemy jakieś, to co że będą 'WIEDZIEĆ", no życie, jak ma się udać, to się uda, a chyba każda kobieta w ciąży upragnionej, chce o siebie dbać i donosić, więc kwestia, że ktoś się DOWIE to przepraszam, ale chyba powinna mieć g***o do znaczenia, na zwolnienie, jak trzeba i tyle

Odnośnik do komentarza

Kochane ciężarne! Wszyscy wiemy jak wielkim i emocjonującym wydarzeniem jest poród. Obecnie wszyscy znajdujemy się w trudnej sytuacji epidemii, która dotyka również Was. Jestem położną i chciałabym dowiedzieć się jak czujecie się w obecnej sytuacji, czy jest ona dla Was wyzwaniem, jak wpływa ona na Wasze samopoczucie i nastawienie do porodu. W tym celu proszę o uzupełnienie anonimowej ankiety te z Pań, które są obecnie w 3 trymestrze ciąży. Wyniki będą wykorzystane w pisaniu pracy magisterskiej. Dziękuję! :)


https://forms.gle/4jf843jqo8hXgdjE9

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...