Skocz do zawartości
Forum

Problemy z nauczycielami...


Gość Gosdem

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Czy jest tu ktoś kto orientuje się w kwestiach przepisów prawa dot.  edukacji w szkole podstawowej.?? Chodzi mi o pomoc w 2 kwestiach, a mianowicie:

1. nauczycielka wystawiła 2 oceny w sobotę, w dzień wolny od zajęć, oceny bez opisu za co i dlaczego; szkoła korzysta z dziennika elektronicznego

2. nauczycielka wystawiła ocenę niedostateczną z zachowania za to, że uczeń nie chciał uczestniczyć w składce klasowej na dzień kobiet

Czy tak można? Czy to zgodne z prawem? Co rodzice mogą zrobić, żeby ich syn nie był "gnębiony"?? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

1. To, że wystawiła w sobotę może oznaczać, że w sobotę sprawdziła jakąś pracę ucznia; ocenianie prac nie zawsze następuje w czasie bieżącym. Jeśli brak opisu, informacji za co ocena wystarczy napisać (za pośrednictwem edziennika) pytanie i poprosić o wyjaśnienie, opis oceny. 

2. Karygodne, absolutnie niedopuszczalne. 

Odnośnik do komentarza

Rodzice powinni współpracować z nauczycielami w kwestii wychowania dziecka i uzgadniać wszelkie kwestie zbiórek, wycieczek itd. W szkole mojej córki rodzic e mają świetny kontakt z nauczycielami co jest na korzyść dzieci. Organizujemy wspólnie wycieczki [reklama usunięta].

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
W dniu 8/3/2020 o 3:07 PM, Gość Gosdem napisał:

Dzień dobry. Czy jest tu ktoś kto orientuje się w kwestiach przepisów prawa dot.  edukacji w szkole podstawowej.?? Chodzi mi o pomoc w 2 kwestiach, a mianowicie:

1. nauczycielka wystawiła 2 oceny w sobotę, w dzień wolny od zajęć, oceny bez opisu za co i dlaczego; szkoła korzysta z dziennika elektronicznego

2. nauczycielka wystawiła ocenę niedostateczną z zachowania za to, że uczeń nie chciał uczestniczyć w składce klasowej na dzień kobiet

Czy tak można? Czy to zgodne z prawem? Co rodzice mogą zrobić, żeby ich syn nie był "gnębiony"?? Proszę o pomoc

1. Czyli co, twoim zdaniem nauczyciel nie moze sprawdzać prac uczniów w weekend? To kiedy ma to robić?

2. Teoretycznie nie powinno być przymusu, ale z drugiej strony jak sama zauważasz - to ocena z zachowania, które w przypadku twojego syna było lekko aspołeczne. Zwłaszcza, że pewnie na dzień chłopaka dostanie prezent.

Odnośnik do komentarza

Warto mieć dobry kontakt z nauczycielami swojego dziecka, jest to korzystne dla wszystkich. Sama mam dobry kontakt z pedagogami w szkole moich dzieci i są otwarci na moje sugestie. Rok temu namówiłam dyrekcję do nawiązania współpracy z biurem podróży  [reklama usunięta], które organizuje fantastyczne wycieczki szkolne i dzieciom bardzo się to spodobało.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...