Skocz do zawartości
Forum

Zagięte płatki uszu u niemowlaka


Gość Srebrna

Rekomendowane odpowiedzi

Moja pięciomiesięczna córeczka ma mocno zagięte ku górze płatki uszu. Urodziła się z takimi uszkami, chociaż na zdjęciu usg 3d ma normalne uszka. Nie wiem co robić, czy istnieje jakaś niechirurgiczna możliwość korekty takiego defektu, teraz, póki uszka są bardzo plastyczne? Dodam, że nie jest to wada genetyczna, nikt z rodziny nie ma takich uszu, nawet nigdy u nikogo takowych nie widziałam. Córkę kocham nad życie i akceptuje jednak boję się, że w przyszłości może być z tego powodu szykanowana albo mieć żal do mnie, że nie zrobiłam wszystkiego aby jej pomóc. A może któraś z mam również miała taki problem z dzieckiem i z czasem to minęło? 

 
Odnośnik do komentarza

Moje dziecko mialo jedno ucho tak zgiete tylko nie koncowke platka a bok i wyglądało jak u elfa, drugie normalne. Myslalam ze takie poprostu zostanie. Po jakims czasie sie wyprostowalo jednak i jest takie jak drugie. Nie pamietam czy mial 2 czy 3 miesiace wtedy. No ale po 5 to juz uszka chyba twardnieja i trudniej o zmiane... moze trzeba jakiegos lekarza zapytac....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...