Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Srebrna

Zagięte płatki uszu u niemowlaka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Srebrna

Moja pięciomiesięczna córeczka ma mocno zagięte ku górze płatki uszu. Urodziła się z takimi uszkami, chociaż na zdjęciu usg 3d ma normalne uszka. Nie wiem co robić, czy istnieje jakaś niechirurgiczna możliwość korekty takiego defektu, teraz, póki uszka są bardzo plastyczne? Dodam, że nie jest to wada genetyczna, nikt z rodziny nie ma takich uszu, nawet nigdy u nikogo takowych nie widziałam. Córkę kocham nad życie i akceptuje jednak boję się, że w przyszłości może być z tego powodu szykanowana albo mieć żal do mnie, że nie zrobiłam wszystkiego aby jej pomóc. A może któraś z mam również miała taki problem z dzieckiem i z czasem to minęło? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gość

Spróbuj delikatnie masowac uszka, żeby je rozluznić, zawsze możesz iść do laryngologa, żeby się wypowiedział na ten temat czy taka uroda. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gość

Możesz też zakładać szeroką opaskę bawełnianą, ze starszym dzieckiem będzie potem cięzej, bo sobie ściągnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...