Skocz do zawartości
Forum

Nadruchliwy 15-miesięczniak


Gość Katasza

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jestem mamą 15 miesięcznego Chłopczyka. Ciaza byla upragniona, wyczekiwana, przebiegała bez problemów, zakończona cesarką z powodu posladkowego ułożenia Syna. 

Syn juz w brzuchu wykazywał sie sporą ruchliwoscia. Potem ze wzgledu na zle ułożenie bylo mu trudniej ale robił  co mógł:) Jako 3 miesieczniak trafił na rehabilitację, gdyz lewa rączka  i nozka były  bardziej napięte. Po miesiącu ćwiczeń juz byla calkowita poprawa i nie musielismy dalej chodzic. Podczas wizyty kontrolnej w wieku 6,5miesiaca syn stawal juz na nogi. P. Dr stwierdziła, ze postawe ma prawidłową a pupy do podlogi mu sie nie przyklei wiec mamy dac mu swobodę. W 9 msc zaczal sam calkowicie chodzić, w wieku 11 msc zaczal biegać  i.... tak chyba jest do teraz. Jest sprytnym  dzieckiem i duzo rozumie, jednak malo mówi (nawet mama i tata) tylko bardziej mowi po swojemu. Chodzi do zlobka ale ze wzgledu na swa ruchliwość niekoniecznie chce brac udzial w zabawach. Wchodzi  na krzesla, stoły, mala komodę rtv. To jest nasze drugie dziecko i jest przeciwieństwem starszego. Trudno przy nim cokolwiek zrobić bo stale trzeba go pilnowac by sobie nie zrobił krzywdy. Nie boi sie obcych i do wszystkich leci. Nie miał i nie ma lęku  seperacyjnego. Lubi sie do nas tulić i smiac sie i wyglupiac. Jednak nade wszystko lubi ruch.

Mije dzieci są  całkowicie rozne ale czy to jest całkowicie normalne, ze taki maluch jest az tak ruchliwy? W zlobku tez Panie na to zwracaja uwagę.

Czy mogę go jakos wyciszyć  lub moze ktos ma jakies porady jak działać?

Ogolnie to wole bardziej ruchliwe dzieci od takich spokojnych ale porownujac do innych (wiem, ze aie nie porownuje), Syn naprawde bardzo odstaje od innych  z tym nadmiarem energii

Odnośnik do komentarza

U nas drugi syn też był taki nadruchliwy, śmialiśmy się, że ma baterie Duracell, jak w tej reklamie z króliczkami 😉

Ta nadruchliwość minęła mu jak miał 3 lata, po zabiegu wycięcia migdałów. A tak, to do tego 3rż. biegał a nie chodził, a na jednej zabawie wytrwał max 10-15 sekund 😉

Jeśli niepokoi cię jego nadruchliwość, to wybierzcie się do neurologa. Sprawdzi czy jest wszystko ok.

 

Odnośnik do komentarza

Każde dziecko jest inne, to na pewno 😉 mój synek też ciągle biega, na początku wolał się przemieszczać niż bawić. Też się martwiłam, ale neurolog powiedział, że wszystko jest ok i po prostu jest energiczny. Teraz, mimo że nadal jest bardzo żywiołowym dzieckiem, coraz chętniej się bawi z rówieśnikami (to chyba zasługa żłobka i przedszkola).

Odnośnik do komentarza

Przez dłuższy okres miałem podobne sutuacje ze starszą córką i za namową "zaprzyjaźnionego" psychologa radziliśmy sobie z nadmiarem energii zabawami ruchowymi z wykorzystaniem poduszek, kocy itp. Teraz po dłuższym już czasie stwierdzam, że nie tylko w ten sposób niwelowaliśmy nadpobudliwość, ale też udało nam się zbudować szczególną relację z córką.

Odnośnik do komentarza
W dniu 7/4/2020 o 12:12 AM, sebas napisał:

Przez dłuższy okres miałem podobne sutuacje ze starszą córką i za namową "zaprzyjaźnionego" psychologa radziliśmy sobie z nadmiarem energii zabawami ruchowymi z wykorzystaniem poduszek, kocy itp. Teraz po dłuższym już czasie stwierdzam, że nie tylko w ten sposób niwelowaliśmy nadpobudliwość, ale też udało nam się zbudować szczególną relację z córką.

Możesz powiedzieć jakie to poduszki, skąd? Gdzie je widziałeś w użyciu?  Czy to polskie produkty? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...