Skocz do zawartości
Forum

Problemy z zasypianiem 10-miesieczne dziecko


Gość Julia123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój synek ma 10 miesięcy i od tygodnia nagle zaczął miec duże problemy z zasypianiem na noc (z dżememkami w ciągu dnia nie ma problemu). Zawsze chodził spać ok 20 i zasypial przy cycu, natomiast teraz o tej porze ziewa, trze oczka, kładzie się na podlodze, idziemy się usypiac i może na 2 minuty przymknie oczy przytulny poczym wstaje i zaczyna szaleć do zabawy ma takie " wieczorne ADHD" o 21 idziemy się ponownie uspac ale mnie odpycha, cały czas płacze, obraca się, gdy go odloze płacze i placze i tylko chyba dlatego że płacze to w końcu zasypia przytulony. Nie rozumiem co mu się nagle stało... Nic się nie zmieniło w naszym trybie dziennym, nigdy mnie tak nie odpychal. Czy mialyscie może podobny problem?

Odnośnik do komentarza

Jak pisała wyżej elektrycznapomarancza może to być skok rozwojowy, ząbkowanie albo jakaś infekcja. Może to być też za późna pora spania. Dziecko w tym wieku ma więcej wrażeń w ciągu dnia (jest bardziej świadome, ruchliwe itd.) i może potrzebować więcej snu. Spróbuj wieczorem położyć go 15 albo 30 minut wcześniej niż zwykle. Drzemkę w ciągu dnia też przesuń o 15-30 min. wcześniej niż zwykle. I tak codziennie. Może to pomoże.
Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

Teraz od 3 dni doszła do tego odmowa posiłków stałych, jadł bardzo ładnie od początku a tu nagle z dnia na dzień nie będzie jadł, skubnie jedynie chleb z masłem... Do tego dzisiaj w nocy budził się z 20 razy podczas gdy w końcu cieszyłam się że od 2 tygodni przesypia cała noc. Nagle wszystko się "sypie", będę obserwować dalej mam nadzieję że to skok/ząbki :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...