Skocz do zawartości
Forum

Listopadowe mamusie :)


Gość aldonka23

Rekomendowane odpowiedzi

cześć mamuśki...i znowu gorąc doskwiera!! praży dziś jak nie wiem, na spacer to dopiero ok 17 pójdę bo nie idzie wytrzymać :)
My byliśmy na szczepionce po 8 i już wtedy była masakra!! Mały waży 8kg i 40dag wiec przez 1,5mies przybrał tylko 40dag-zmartwiło mnie to bo Filipek jadł ładnie az do upałów teraz nie chce zupek co prawda ale zje i owoce i deserki, jogurty itp no i nic nie przybiera. Dr.powiedziała ze dzieci w jego wieku tak mogą mieć ze albo nic nie przybiorą na wadze albo minimalnie i za mies mamy kontrole wagi! Mały szczepionkę zniósł dzielnie zobaczymy jak teraz będzie czy będą jakieś skutki uboczne!

A co do okresu to ja dostałam tydz po skończeniu połogu i trwała 7dni, teraz mam regularnie i trwa 6dni i jest obfita.............
pozdrawiam wasze pociechy, gratuluje osiągnięć i wagi :36_1_21::36_1_21:

Odnośnik do komentarza
Gość aldonka23

Aniu ciesz sie,że nie masz jeszcze okresu....mysle,ze niedługo dostaniesz jak karmisz mało.
a ja przez allegro zamowilam odbitki zdjec bo mam ich 100 za 29 zl + przesylka 14 takze niewiele. u nas u fotografa za tyle zaplacilabym 80 zl.... takze polowa zaoszczedzona...
a po obiedzie wybierasmy sie nad zalew z siostra i dziecmi poplywac troszke a dzieci pobawia sie i jakas radocha dla nich...
wiecie co...we wtorek biore tabletke anty patrze....a ja zapomnialam z poniedzialku wiec wzielam 2 odrazu....mam nadzieje,ze nic sie nie stanie i nie zjade...
minelo 48 godz wiec ryzyko jest i jeszcze sie wtedy kochalismny....
za ponad tydzien mam miec okres...zobaczymy...
a poazatym zleciałam z wagi 2 kg...jakis sukces...bo teraz waga syoi i nic...
z mezem sie dogadalismy...:36_27_5: chociaz trzymam go na bacznosci i wie ze trzeba sie starac teraz wiecej.
Natan wariuje jak na 3 latka..fajna w biedronce jest teczka dla 2,3,4 latkow z wycinankami, malowankami wiec wzielam mu i ma zajecie bo tam farbki, wydzieranki, klej, kredki potrzebne.
a Julian chodzi za mna i ma-ma wola:hahaha:

całuski:hahaha::cherli3:

Odnośnik do komentarza

hej

ja tez zamawiam zdjecia przez neta. mialam kiedys pomysl by zrobic to w sklepie ale moje dziecko jest niecierpliwe i nie lubi jak w miejscu wozek stanie. a na wybranie zdjec to jakies 5-10 min potrzeba. ja place 5 funtow za 100 - ale nie ma im wiecej tym taniej bo 5p za zdj a koszt 1.33funta. dzis w tesco moje Malenstwo glosno plakalo ze musi w wozku siedziec az sie ludzie patrzyli i bylo - ooo whats wrong? why you crying sweetheart... oj jak ja tego gadania nie lubie. A jak wzielam dziecko na reke to koniec placzu, rozglada sie na 4 strony swiata i oczywiscie wszystko chce dotknac i lapie co sie da. Kupilam pieluchy Tescowe - bo za 88sztuk tylko 2.78 funta.... nie wiem jaka jakosc, moze ktoras z Was uzywa???
pogoda jest mmmmmmmmm w kratke, ze ciezko trafic z ubiorem. no i nie wiem kiedy a tu juz koniec lipca prawie...

cyt: To, że twoja wrażliwość uczuciowa mieści się w łyżeczce do herbaty nie świadczy o tym, że wszyscy s

Odnośnik do komentarza

u nas temperatura spadła do 25 stopni i Lidka zaczeła jeść:cherli3: prawie cały mały słoiczek. jak na nią to sukces
kupiłam orzechy piorące i już nie mogę sie doczekac kiedy przyjdą. może ktoś z was używa
wogole ostatnio dużo zaczełam czywać na temat ekologi i zastanawiaja mnie te nowoczesne pieluchy wielorazowe. kiedy mała sie rodziła kupiłam bardzo duzo pieluch tetrowych i chcialam ją w nich pieluszkować, ale po powrocie do domu okazała się że to bardzo nie romantyczne - cała kupa przeciekała na boki. myślałam że coś źle zakładam te peluchy ale pielęgniarka środowiskowa powiedziła że z tymi pieluchami to juz tak jest i niedługo poźniej dałam sobie z nimi spokój. ale te nowoczesne może nie są takie wypadkowe??????????

Odnośnik do komentarza

divalia
Aldonka, ja też zamówiłam zdjęcia na allegro, 100 zdjęć za 20,90 zł, a przesyłka darmowa:)

podajcie mi namiary!!!!!!!!:16_3_204: też chce :D

u nas ciężko,w pracy mojej i męża...w domu...mały jest tak rozkapryszony,dziadki go strasznie rozlelały...a ja się muszę męczyć...
za nie długo chrzcino-ślub (tym razem kościelny,po cywilnym jesteśmy 1,5 roku-przeszło),a ja jeszcze nic nie mam :(

Tymke ma 6 zębów,i nie długo dostanę garba...ciągle chce tylko przebierac nogami,we wozku nie,na rekach nie...przymierza się do raczkowania,jak na razie na boki i do tyłu,na kolanach troche wytzyma i zaraz spada na brzuszek,ale za to w lozeczku kleczy i trzyma sie sam lozeczka :)

http://www.suwaczek.pl/cache/eb431788d3.png

http://bobovita.com.pl/fotogaleria.php?A=PHOTO&sys_id=45870

Prosimy o głosiki :)

Odnośnik do komentarza

mkt100 ja też przerobiłam chrzcino ślub. dobrze że robicie to teraz bo ja robiałam jak mała miała 5miesiecy i zaczeła poznawać kto swój kto obcy. finał był taki że nie chciala z nikim innym siedzieć w hotelu jak nie ze mna i pół wesele spędziłam z dzieckiem. pozatym z początku trochę piłam bo myślałam że Lidka bedzie piła moje odciągnięte mleko lub modyfikowane. z moim sie okazało że po przemrożeniu nie pachnie za ładnie (kazałam wylać) modyfikowanego nie chciała pić. podałam jej pijanego cyca i się uspokojiła Lidce sie nic nie stało tylko teściowa się na mnie obraziła śmiertelnie.

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamusie!!

Paczanga Antek ma 6 zabków. Jedynki i dolne dwójki. Pierwszy wyrósł jak miał 4,5 miesiaca.

Mkt współczuję problemów z Tymkiem....tak to juz jest z dziadkami, że pozwalaja sobie na głowę wchodzić a ty sie potem meczysz...Moze trzeba poważnie pogadać z nimi i spróbować wytłumaczyć. A w pracy co to sie dzieje? No i przygotowania do ślubu!!! Super!! Normalnie zazdroszczę! Ja to bym mogła robić weselicho co rok-hihih

Antek wprawia sie w raczkowaniu i ma przy tym wielką radoche. W ogóle radosne to moje dziecko. Wiecznie sie uśmiecha. A jak widzi tate to normalnie na głos. Nie wiem jak wasi mezowie ale mój to tylko z nim dzikuje i wygłupia sie. Mały go uwielbia!
Dziewczynki a gdzie Wy sie podziewacie? Klabacka? ZawszeBosa? Justyś? Gdzie stara gwardia??

http://www.suwaczek.pl/cache/e87b98cf69.png

http://www.suwaczek.pl/cache/8cb5d0cb4a.png

http://www.suwaczek.pl/cache/7a700c8404.png

Odnośnik do komentarza

witajcie
Aniu..jestem, jestem..ale jutro rusza budowa i tka jakoś wiele spraw do pozałatwiania, itp:)
gratuluję raczkowania..ach..to musi być fascynujące:) nie moge się doczekać pierwszych "kroczków" mareczka:)
mkt...coś o rospieszczaniu przez dziadków to ja wiem. pozwalają na wszystko, a ja się musze męczyć, jak wszyscy wyjdą. marek zrobił się histeryk i wszystko płacem wymusza... a co robi babcia w takiej sytuacji..chyba nie musze pisać ;/
no i powodzenia ze ślubem. trzymam kciuki!

a tak w ogóle czy tylko marke jeszcze zębów nie ma?? ile można na nie czekac..echhhh

http://www.suwaczek.pl/cache/d50187870e.png

http://www.suwaczek.pl/cache/0875309ce7.png

Odnośnik do komentarza
Gość aldonka23

100 ZDJĘĆ 10x15 ODBITKI KODAK - ŁATWY TRANSFER (1138753991) - Aukcje internetowe Allegro

na tej stronie sa te zdjecia:)
mozna przez neta wkleic i nie trza plytki wysylac:)
a pozatym Klabacka moj mały Julian tez nie ma zebow jeszcze:)
ale ja czekam cierpliwie.

Natan tez miał pozno wiec sie nie martwie:hahaha:
a moj Julian tez do raczkowania sie bierze. Na lozku juz z brzucha na plecki salta robi i normalnie usiadzie a potem na czworaka i przesuwa sie:)
Wczoraj bylam z mezem w kinie na Koszmar z ulicy Wiazow!! fajny tylko oczywiscie 1 czesc...
zaczyna sie zdzieranie kasy z ludzi i niekonczace sie czesci ale było warto:)
a pozatym napisałam esa do tej kwoki co z moim mezem pisała...
odpisała mi,ze tylko o pracy pisza i dzwonia...
a ja na to,zę nie zycze sobie i maja tylko sie kontaktowac w pracy- maz tez o tym wie!!!
i napisalam ze jak o pracy to czemu mu pisze: mistrzu i bajeranicuki a przeciez widzialm te sm,sy i nie byly o pracy...a ona ze wszystkim tak pisze...
porazka!!!:alajjj:

Odnośnik do komentarza

hej

mi zostalo kilka dni i do pracy... czas biegnie nieublaganie. pogoda szara ale chociaz cieplawo i nie pada. Jenny wlazi gdzie sie da - i odkryla kurki w kuchence gazowej- i jak stanie na palcach to oczywiscie dotknie i sobie niby to przyciska. dobrze ze trzeba wcisnac i przekrecic - moglam kupic elektryczna... tylko zebym to ja gotowala ;))) od raczkowanie to ma lekkie siniaki na kolankach ale i tak smiga po domu. upodobala sobie wyciaganie kabla z kontaktu - na szczescie tu jest przycisk na odciecie pradu. teraz spi slodko - odsypia pobudke o 7ej rano i wiercenie nocne. z zamilowaniem odkopuje koldre a odpychajac sie przy tym laduje glowa w zaglowku. jakos nie mam serca wciskac dziecka w spiworek - sama nie lubie spac w worku, wiec ...mmmmmmmmmm

klabacka gratuluje budowy ;) mi to by sie nie chcialo, mam dosyc samych przeprowadzek i remontu... a najgorsze to byly te wycieczki po kafelki, wanne, meble kuchenne itp itd i wybieranie POWODZENIA!!!!
AnnaWF spoznione zyczenia Imieninowe ;))) STO LAT
paczanga jesli o wielorazowe pieluchy chodzi, to ja jakos bym nie miala na to checi by to prac i bleeeeeeeeeeeeee . mam swiadomosc ze to nieekologiczne podejscie, ale uzywanie wody i detergentow to tez dodatek do urokow wielorazowych pieluch. skoro je produkuja to ja je kupuje, bo taniej, latwiej i z pewnoscia wygodniej. bo obecnie zchodzi mi ok 7-10 pieluch dziennie to wielorazowych wkladow musialabym miec cala szafe chyba ;)))
czas na kawe ;)

cyt: To, że twoja wrażliwość uczuciowa mieści się w łyżeczce do herbaty nie świadczy o tym, że wszyscy s

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny:) u nas 3 dzień pada,ale na godz.codziennie udaje mi się z Filipkiem wyskoczyć miedzy deszczem :)

Mam dalej problem z jedzeniem-ciężko mu coś wepchnąć no i cycem się kończy!Oby w tym mies.przybierał prawidłowo!

Jutro wyjeżdżamy na wesele z rodzinką i wracamy w poniedziałek bo to 350km wiec zabawimy dłużej i poodwiedzamy kogo się da! Dziś wielkie pakowanie!A jak mąż wróci to na brwi lecę(henna i regulacja)

Z nowości to u nas nie ma nic, Filip dalej sam nie siedzi, nie raczkuje i nie ma ząbków :) Ale się naczekam na następny etap rozwoju!:smile_jump:

Pozdrawiam was gorąco wszystkie!:36_2_53::36_2_53:

Odnośnik do komentarza

rozmawialam już z babcią,że bardzo go rozpieścili,to się obraziła.
a to jest na prawdę kłopot dla rodzica,ja jestem przekonania,że nic mu się nie stanie jak polacze,gdy np siłuje się ze swoim tyłkiem aby go podnieść,denerwuje sie w tedy,babcia juz by do niego biegla,bo przeciez krzywda mu sie dzieje...wkurza mnie to niemiłosiernie!!!!!!! nawet teraz.wczesniej taki nie byl,kiedy nie moglam odejsc od lozeczka jak byl maly,pozniej go tego oduczylam,teraz tez nie potrafi zostac nawet na moment sam.
to takie wyjatki z jego zycia...ogolnie tez ciagle sie smieje i najchetniej to do wszystkich by poszedł,smieje sie ze to dziecko cyganskie,bo do wszystkich lgnie :D sasiedzi ciagle mowia ze on to wiecznie usmiechniety chodzi i w ogole :D miod na serce sie leje ::D

my weselicha nie urzadzamy,nie stac nas na taki rarytas,nie mam nawey sukni z prawdziwego zdarzenia,zwykly kompecik ktory pewnie i tak ze mnie spadnie bo w miesiac schudlam 7kg!-w pracy.
takze obawiam sie ze nie bede miala w czym isc...serio!!!!szafa pusta.:leeee: nie wyobrazam sobie tego.tylko tymek bedzie odstrojony i maz w garnitury,a ja,....jak sirota.:wsciekly:

http://www.suwaczek.pl/cache/eb431788d3.png

http://bobovita.com.pl/fotogaleria.php?A=PHOTO&sys_id=45870

Prosimy o głosiki :)

Odnośnik do komentarza
Gość aldonka23

a wy o wesleach.... my tez mamy zaproszenie z dziecmi 7 sierpnia... a ja tez nic nie mam:)
bieda totalna w cos extra....:hahaha:
a pozatym nie wiem jak to zrobimy z dziecmi...
Julian usypia ok 21 natan o 22.....i do domku chyba:36_13_4:

Odnośnik do komentarza

ja juz jedno wesele sobie darowałam bo było w takiej starej stodole przerobionej na dyskoteke a później na sale weselną. nie było gdzie bachorka położyć. a teraz idziemy do kolezanki i mam taki plan że zostawie małą z babcia w hotelu przy sali weselnej a sAMA bede tam przybiegac z cycem co 2godz (bo srednio Lidka tak mi się budzi w nocy)

Justyś mówisz że twoje dziecko je mało tzn ile, bo moja tez je mało.
jak miała około 6m to jedna lekarka przyczepiła sie że słabo przybiera i że to napewno moje mleko już jej nie wystarcza. ja jednak byłam zdania że to nowe produkty w diecie jej nie służą. na tydzień odstawiłam wszystko i okazało sie że przez tydzien na samej piersi przytyła tyla co przez 3tyg ma diecie mix. jak byłam na tej kontroli wagi druga lekarka już nie widziała problemów z jej przybieraniem. pozniej jeździłam kilka razy na wage i jedna doktorka widziała problem a inne mówia ze jest to w granicach normy. teraz już sie tym wogóle nie perzjmuje.
a Lidka fakt je mało (pół słoiczka) jak jest upał ze 4łyżeczki

aldonka23 odebrałas już te odbitki. jakiej są jakości?

Odnośnik do komentarza
Gość aldonka23

paczanga
ja juz jedno wesele sobie darowałam bo było w takiej starej stodole przerobionej na dyskoteke a później na sale weselną. nie było gdzie bachorka położyć. a teraz idziemy do kolezanki i mam taki plan że zostawie małą z babcia w hotelu przy sali weselnej a sAMA bede tam przybiegac z cycem co 2godz (bo srednio Lidka tak mi się budzi w nocy)

Justyś mówisz że twoje dziecko je mało tzn ile, bo moja tez je mało.
jak miała około 6m to jedna lekarka przyczepiła sie że słabo przybiera i że to napewno moje mleko już jej nie wystarcza. ja jednak byłam zdania że to nowe produkty w diecie jej nie służą. na tydzień odstawiłam wszystko i okazało sie że przez tydzien na samej piersi przytyła tyla co przez 3tyg ma diecie mix. jak byłam na tej kontroli wagi druga lekarka już nie widziała problemów z jej przybieraniem. pozniej jeździłam kilka razy na wage i jedna doktorka widziała problem a inne mówia ze jest to w granicach normy. teraz już sie tym wogóle nie perzjmuje.
a Lidka fakt je mało (pół słoiczka) jak jest upał ze 4łyżeczki

aldonka23 odebrałas już te odbitki. jakiej są jakości?
nie mam jeszcze bo dopiero wczoraj zdjecia wyslalam...

Odnośnik do komentarza

czesc mamusie
mam pytanie
jak to jest z raczkowaniem?? marek jezdzi po panelach i jest problem. ale wczoraj wyczail, ze zamiast sie rozkladac jak zaba i pelzac na brzuchu mozna przemieszczac sie inaczej. juz dlugo dzwiga sie na rekach i kolanach..ale dopiero teraz wyczail,ze rece mozna przekladac na zmiane i zdarza mu sie ciagnac na kolanach..albo ma jenda noge podwinieta i ciagnie. nie trwa to dlugo..ale "kilka kroczkow"..a potem pelzanie.grunt,ze cos nowego:) czy to oznacza raczkowanie??
a zebow brak. pewnie po roczku dostanie:)
J P OM


\
to pozdrowienia od marka:)

http://www.suwaczek.pl/cache/d50187870e.png

http://www.suwaczek.pl/cache/0875309ce7.png

Odnośnik do komentarza

klabacka
czesc mamusie
mam pytanie
jak to jest z raczkowaniem?? marek jezdzi po panelach i jest problem. ale wczoraj wyczail, ze zamiast sie rozkladac jak zaba i pelzac na brzuchu mozna przemieszczac sie inaczej. juz dlugo dzwiga sie na rekach i kolanach..ale dopiero teraz wyczail,ze rece mozna przekladac na zmiane i zdarza mu sie ciagnac na kolanach..albo ma jenda noge podwinieta i ciagnie. nie trwa to dlugo..ale "kilka kroczkow"..a potem pelzanie.grunt,ze cos nowego:) czy to oznacza raczkowanie??
a zebow brak. pewnie po roczku dostanie:)
J P OM


\
to pozdrowienia od marka:)

u mnie to było tak jak u ciebie. Lidka bardzo długo pełzała że już myśleliśmy że nie bedzie wogóle raczkowała. później zaczeła raczkować podobnie jak to ty opisujesz. chyba takim treningiem w raczkowaniu był wyjazd na wekend do rodziny gdzie byly same dywany i nie dało sie za bardzo pełzać. pożniej raczkowała długo jakby ciągnac za soba jedną noge. i teaz czasem jeszcze tą jedna noge ciągnie

Odnośnik do komentarza

Witamm Ja na momencik :D:D:D
U nas co nwego hmmmm....mamy kolczyki Wcale nie plakala Tyska bo bylsmy w salonie gdzie maja nowe pistolety -nie robia huku ale tez koszt za przebicie 70zl :/ no coz...
Martyna to wszystko robi zaleznie jaki ma humor i pelza i raczkuje Nawet lazi za rece juz Troche nie zgrabnie ale idzie do przodu Aha sama wstaje juz w lozeczku I zaczyna mnie denerwowac bo tam gdzie ona ma koniec lozka jest moj I staje nademna i kwinka zeby ja wyjac Jak dzis tego nie zrobilam tylko przysnelam to mialam zaslony wyciagniete z zabkami razem i przewrocony kwiat :/ Mala rozrabiara Podaje jej tez codziennie jogurt na 2 sniadanie...No i teraz pierwszy raz Tyska bedzie miala dluzsza podroz ale beze mnie Bo ja niestety jade wczesniej autem Naszykowac ta osiemnastke Wydatki niezle Co mozna kupic dziewczynie na 18-stke? Chcialam orginalny ciuch na przyklad ale ceny z kosmosu teraz sa ...:/ Ratunkuuuuuuuuuuu!!

http://www.suwaczek.pl/cache/573bad4133.png
http://www.suwaczek.pl/cache/d718d694a5.png

Odnośnik do komentarza

moze idz z siostra do kosmetyczki na jakies maseczki itp??? bo dzien w spa to jednak koszt. moja to w lozeczku stac moze od ponad miesiaca i placze wtedy ile wlezie - bo lozeczko to kara. kolczykow dziecku nie fundne bo uwazam ze to byloby niebezpieczne jak w zlobku bawi sie z innymi dziecmi - jeszcze gdzies zahaczylaby .... zreszta jak bedzie miala swoje lata to sama zdecyduje czy chce miec dziurawe uszy ;))))
kupilam dziecku kubek z nakrywka co sie roczke wklada i i jakies kawalki stalych pokarmow mozna wyjmowac - nakrywka zmienila ksztalt po sterylizacji w mokrofali wryyy

cyt: To, że twoja wrażliwość uczuciowa mieści się w łyżeczce do herbaty nie świadczy o tym, że wszyscy s

Odnośnik do komentarza

witajcie
marek ciagnie dupke ile ma sil, smiesznie to wyglada bo siedzi na jednym udzie i drugim kolanku:) probuje tez przestawiac nozki, tzn. kolanka..poczekmay z niecierpliwoscia na jego wyczyny. choc juz sie obawiam, bo już wywala polowe rzeczy z szuflad, ksiazki z regalow, zamyka drzwi, itp (czyt. zawsze przykleszczy sobie palce)..no i wywraca duze krzesla i taborety..a dzis dolazl do kwietnika i sie z nim mocowal. a na gorze 4 wielkie donice...az gorąco mi się zorbiło:)
dziabong..mysle podobnie jak mbea:) spa to za drogo. ale wizyta u kosmetyczki to super pomysl- i masz wiele mozliwosci- do makijazu po paznokcie u stóp:)

co do zdjęc.. aldonka kupowałam już u tego sprzedawcy- zdjęcia były bez zastrzeżeń! więc polecam dziewczynom..opłaca się wywoływać większą ilośc;)
a co do aukcji. sa jeszcze 2 inne firmy z lęborka- tez sprawdizlam i tez polecam. ja czasmi osobiście podrzucam zdjęcia, bo mam 30km. wiec jak jade na zakupy to zawoże. no i szybko wysyłają. do mnie co prawda fotki idą przez sortownię w gdańsaku..ale szybko:)

http://www.suwaczek.pl/cache/d50187870e.png

http://www.suwaczek.pl/cache/0875309ce7.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...