Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Zakochana

Sierpnióweczki 2019

Rekomendowane odpowiedzi

Ja odwrotnie, nawet podczas krótkiego kontaktu z osób z przeziębiona od razu się zarazam. Po każdym spotkaniu z 3 letnia przeziebiona siostrzeńca sama konczylam z przeziębieniem. Teraz niestety nauczony doświadczeniem nawet się nie zbliżał jak widzę kochających ludzi. Nie znoszę przeziębienia, a ciaza dodatkowo utrudnia leczenie.
Dziewczyny przyszła mi dziś koszulka i szlafroczek z dolce sonno. Zdecydowałam się na l żeby po ciąży zaraz jej nie wyzuciac i martwiłam się, że jednak będa za małe, a przyszły dobre, zostalo nawet troche miejsca na brzusio w późniejszym okresie mam nadzieję :) tylko szlafrok jest na styk Ale będzie ciepło więc nie trzeba się będzie otulac mocno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, rany ile napisałyście :D

Cyska super że wizyta i wszystko dobrze, jesteśmy w tym samym tygodniu ciąży więc i glukozę pewnie podobnie będziemy pić:)
Katia mam nadzieje, że wreszcie zajmą się Wami jak potrzeba.
Co do wanienek miałam zwykłą tą małą z ikei i nie bałam się w niej kąpać maluszka :) a materac też miałam z ikei z pianki taki najgrubszy,był drogi ale jakościowo super i posłuży teraz przy drugi dziecku :)

Idę zaraz z młodym do lekarza bo niestety mocno kaszle, także podejrzewam że znowu coś złapał w przedszkolu.

https://www.suwaczki.com/tickers/iv098u698vgrltie.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do chorowania w ciąży, swego czasu łapałam wszystko, przeszłam m.in zapalenie krtani z antybiotykiem. Teraz jest lepiej, choć z przedszkolakiem w domu to nigdy nic nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mariola Mariola ja też już po drugim pobraniu i czekam na ostatnie. Mam nadzieję że szybko zleciało bo głodna się robię ;-)
Oby wyniki dobrze wyszły ;-)

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj48a6mhm6ihv.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się dziwię ,że w tych czasach jest tak zła opieka w szpitalach , w tym na porodówkach . Rozmawiałam ze znajomymi i też nie mają zbyt dobrych opinii szczególnie na temat położnych.Mam nadzieję,że jednak trafimy na fajny zespół i będą tylko dobre wspomnienia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Melduję się po wizycie. Wszystko ok, wygląda że Tadzio rośnie równo, szyjka długa na 6 cm. Przekręcił się głową do góry. Mam już 8 kg na plusie - chyba sporo. Zaświadczenie na ćwiczenia w szkole rodzenia dostałam.

https://www.suwaczki.com/tickers/17u9anlindfj1v50.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zrz63e5etbqc9gcx.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bergamotka czy tak dużo, ja mam +10 kg i lekarz mówi ze w porządku z wagą. Super że z Tadziem wszystko w porządku. No i z Tobą.
To u mnie dla odmiany wczoraj męża z pracy zawieźli na izbę przyjęć bo się źle czuł. Tam tradycyjnie nic nie stwierdzili i kazali mu iść do rodzinnego. Dziś był i podejrzewają nadciśnienie. A nawet 30-tki nie skończył.... I wczoraj mi nic nie powiedział że jest w szpitalu, dowiedziałam się dopiero jak go teściowa przywiozła. Więc i mnie podniósł ciśnienie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zakochana

Kalina,mam do pytanie. Pisałaś że napoczatku miałaś różne dolegliwosci. Miałaś może tak że przy sikaniu cie bolało a jednocześnie czułaś parcie jakby ci się chciało kupę choć tak naprawdę Ci się jej nie chciało? Nie wiem czy to od nerek czy od ciąży. Na kontroli drenu byłam wczoraj i na usg z drenem wszystko ok. Zaczęło mi się tak robić w nocy i dziś cały dzień i zastanawiam się czy się niepokoić.
Wybaczcie pozostałe dziewczyny że poruszam taki temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bergamotka ja w tym samym tyg i też 8 kg na plusie. Mi się wydaje że ok w tym mc przytyłam 2kg lekarz mówi że bardzo dobrze myślę że nie przytyję więcej jak 12.-14 ale dzidzia u mnie może ważyć ponad 4kg tak mysle. Teraz maluszki rosną bardzo dużo w mc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Część Mamusie :-) w środę byłam na wizycie z mała wszystko w porządku, ale znowu doktorowi nie podobała się moja szyjka i znowu pytał czy w poprzednich ciążach były problemy, ale zrobił badanie dopochwowo zmierzył i stwierdził że niewydolności jeszcze nie ma, ale musimy kontrolować. 8 kg na plusie już jest. U nas w szpitalu zauważyłam że jak nie chodzisz do lekarza który pracuje w szpitalu to się mało tobą interesują. W przedszkolu u starszej już trzecia mamusia jest w ciąży więc moja mała będzie miała z kim się bawić. Ja obie kąpałam w normalnej wanience we wiaderku chyba bym się nie odważyła. Przy pierwszej pępka nie mogliśmy moczyć ,a przede drugiej kazała zalewać woda, wytyczne cały czas się zmieniają, ciekawie co teraz położna powie. Pozdrawiamy

monthly_2019_05/sierpnioweczki-2019_74990.jpg

https://www.suwaczki.com/tickers/iv098ribf18d4fc1.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mi się wydawało matko 8kg! Ale krew wody w organizmie. Dzidzia łożysko piersi. To wszystko się zwiększa właśnie w 2 trymestrze. Mój maluszek waży już ponad 1kg piersi urosły o dobre 2 rozm. Więc widać gdzie te kg. Nie będę wspominać o tyłku to swoją drogą hehe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I znowu 8kg doti to dobrze że wszystko ok a kiedy dziewczyny zaczynacie prac ciuszki ja już się doczekać nie mogę ale myślę że za wcześnie.... Jeszcze mąż musi przemalwac komodę a do tego się nie kwapi hehehe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Doti śliczna pociecha <3<br />
Dziewczyny wyjeżdżam na weekend na działkę, także trzymajcie się odpoczywajcie i oby żadne dolegliwości nas już nie łapały

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziewczyny proszę o pomoc. Dostałam skierowanie na POTWIERDZENIE grupy krwi. Zrobiłam te badania razem z glukoza dziś mąż odebrał niby ta krew i pisze tak :Wynik badania grupy krwi:NIEPOTWIERDZONY!!!! Antygenów nie wykryto pisze grupa krwi brhd+ ale mówią mężowi że w następnym tygodniu ma przyjechać po książeczkę krwi. Czy to może o nią chodzi. Czy te baby poprostu wpisały mi źle badanie??? I będę musiała płacić za nie jeszcze raz ????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

~Zakochana
Kalina,mam do pytanie. Pisałaś że napoczatku miałaś różne dolegliwosci. Miałaś może tak że przy sikaniu cie bolało a jednocześnie czułaś parcie jakby ci się chciało kupę choć tak naprawdę Ci się jej nie chciało? Nie wiem czy to od nerek czy od ciąży. Na kontroli drenu byłam wczoraj i na usg z drenem wszystko ok. Zaczęło mi się tak robić w nocy i dziś cały dzień i zastanawiam się czy się niepokoić.
Wybaczcie pozostałe dziewczyny że poruszam taki temat.

Ja od trzech miesięcy mam różne epizody z tym :) może troszkę więcej pochodziłas i mogły się poruszyć. Generalnie parcie na pęcherz jest cały czas ale ja już nie czuję pieczenia przy siusianiu. W najgorszym stanie byłam z miesiąc temu jak złapało mnie zapalenie oskrzeli i kaszel.. Wylądowałam na sor bo myślałam, że mi wysunął się cewnik. Nie mogłam na pupie usiąść a przy sikaniu płakałam. Okazało się, że jedynie zbyt mocno mięśnie brzucha pracowały i pokaleczylo mi pęcherz. Po wyzdrowieniu jak ręką odjal. Odpukać.. Rozmawiałam z dziewczynami, które podczas ciąży miały po kilka razy wymieniany cewnik bo np się zapchychal albo wypadal. Ja mam założony taki roczny bo będę go miała prawie 7msc łącznie. Ale są też takie na pół roku czy miesięczne.. Koszmar byłoby to wymieniać.. Odpocznij, jeśli miałaś kontrolę to nie martw się, ja też mam gorsze dni ale zawsze mijają i później mam ulgę na jakiś czas. A jak często masz kontrolę drenow? Prywatnie chodzisz do urologa czy w szpitalu Ci kontrolują?

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgx9n73xpfef678.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Iwona
Dokładnie tak jak wkleiła Bławatek. Żeby potwierdzić grupę krwi, badanie powinno być wykonane z dwóch różnych próbek, przez dwóch niezależnych laborantów. Zazwyczaj pobierają od razu dwie probki, potem dają dwa wyniki, jeden z dopiskiem niepotwiedzony, a drugi jako potwierdzenie pierwszego.

Kasia
Miłego weekendu :)

Doti
Słodziak :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zakochana

Dzięki kalina, no troszkę musiałam się ruszyć idac na ta kontrol, ale więcej siedzenia było jak chodzenia. Zmartwilo mnie głównie to uczucie parcia na kupę, bo to przecież nie powinno mieć związku i już zaczęłam się zastanawiać czy to mały się tam jakoś do kanału nie wstawił już. Też mam taki na rok. Kontrol mam mieć w szpitalu teraz co miesiąc a potem po połogu wyjecie i ewentualnie decyzja co dalej, bo do usuwania czy rozbijania nie mogę już karmić mi powiedział i odemnie zależy kiedy przestanę karmić to wtedy wyjma dren. Narazie tak ogólnie mówił, a jak będzie w praktyce to zobaczymy.
Mam nadzieję, że że te bóle i parcie nie jest związane z ciąża. Wizyta za tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...