Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki dziewczyny za rady z magnezem dziś wzięłam już drugą tabletkę i jest narazie ok. Zabrałam też zapas do pracy w razie w. A jak oceniacie właśnie te całe "nowe standardy" mając na uwadze dotychczasowe praktyki, w czym jest największa różnica na korzyść dla nas na przyszłość w temetyce opieki nad ciężaróweczkami ;) https://dziecisawazne.pl/standardy-opieki-okoloporodowej-na-rok-2019-w-pigulce/

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza

Jakoś wcześniej nie czytałam o tych nowych standardach...
Zobaczymy co będzie, z pierwszym dzieckiem do końca chciałam rodzić naturalnie, choć od połowy ciąży już wiedziałam że na 99% będzie cc
Teraz nie bałabym się porodu, tylko tego żeby nie stało się nic z dzieckiem. Ostatnio znajoma mi mówiła, że zna taki przypadek gdzie po cc dziewczyna rodziła sn i pękła blizna i dziecko tam się zaczęło przeciskać i i tak musiała mieć cc
Jako że od mojej cesarki minęło 19 miesięcy to właśnie tego się boję...

1usa4z172ckv5up8.pngo1483e5ejmqp3rf4.png

Odnośnik do komentarza
Gość Panda082019

Mi dały znieczulenie przy szyciu. Widać wszystko zależy od personelu.

Przy moim porodzie miałam wynajęta swoją położna, która była ze mną przez cały czas oraz mąż.

Dzięki temu byłam naprawdę bardzo spokojna i nie bałam się porodu serio!! Chodziłam też na szkołę rodzenia tam była czysta teoria bez żadnych ćwiczeń ale dużo się tam dowiedziałam . U mnie jest tak że wolę wiedzieć na co się nastawić i co mnie czeka im więcej wiem tym jestem spokojniejsza.

Mój poród od rozpoczęcia boli trwał 1.5 godziny. Urodziłam równo w termin. Dobre dwa tygodnie przed chodziłam już z rozwarciem 2-3cm. W dzień porodu na normalnej wizycie okazało się, że mam już 5cm rozwarcia a ja bez żadnych boli normalnie się czułam nawet autobusem przyjechałam. Dostałam skierowanie do szpitala. O 11 z położna i mężem przyjechaliśmy do szpitala miałam zrobione ktg i USG i rozwarcie 6cm ale nadal bez boli. Dopiero pod wieczór moja położna wzięła mnie na porodówkę bo było już 7 cm i nadal bez boli poszłam tam z mężem pod prysznic i po nim zaczęły się lekkie bóle potem odeszły mi wody o było 8cm i zaczęły się skórcze mega silne bo z krzyża ale chwila moment i w 1.5 była córka.

Także ja naprawdę miło wspominam mój poród
Do drugiego też poprosiłam ta samą położna.

Odnośnik do komentarza

panda wow... Taki poród to bajka. 7cm i bez bólu?
Ja przy 7 to już ledwo żyłam :D
Porody są naprawdę różne. Jedne rodzą szybko inne nie. Ja niestety nie, ale juz wiecie że nie zraża mnie to :D
Ja przed drugim porodem miałam na dwa tygodnie przed już skurcze przepowiadajace i 2cm rozwarcia. Ale te skurcze bolały już normalnie, jak porodowe, tylko że nie regularne były....

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza
Gość Panda082019

Tak naprawdę było bez boli i nie brałam żadnej nospy ani nic po prostu tak u mnie poszło a wiem, że kobiety potrafią od 2cm mieć bóle.

Dlatego też jestem naprawdę bardzo pozytywnie nastawiona chociaż wiadomo, że może być inaczej bo i w tej ciąży czuje się bardziej zmęczona ale wiadomo już mam się kim zajmować w domku:-)

Odnośnik do komentarza

Ja też miałam znieczulenie przy szyciu. Córka leżała mi na brzuchu, dr mnie szyla a ja nic nie czułam. Więc najwyraźniej jak zawsze wszystko zależy na kogo się trafi.
Ja też dobrze wspominam moj poród (sn) i jakoś nie bardzo się go boję chociaz wiem że każdy poród inny :) U mnie wody odeszły o 7 rano ale ze chodzilam na szkole rodzenia to już wiedziałam że 6h i tak muszę czekać chyba że skurcze mi się zaczna regularne. Więc w domu z mężem siedzieliśmy i czekaliśmy te kilka godzin. Jeszcze obiad zjedliśmy i dopiero się zaczęły skurczyki :) Do szpitala godzina jazdy była ale na spoko zdazylismy i tam badania, przyjęcie na oddział itd Jakis czas pozniej już bóle miałam na tyle mocne że polozna (nie miałam swojej) sama zaproponowała znieczulenie. Ok 19:00 córka była na świecie :)
Też polecam mamom ktore jeszcze nie rodzily jednak zaczerpnąć troche wiedzy jak to może wyglądać bo to bardzo uspokaja. I oczywiście nie przejmujcie się radykalnymi przypadkami bo to jak ze wszystkim - jest to tylko mały procencik wszystkie porodów.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny polecam przeczytać książkę Ireny Chołuj " Urodzić razem i naturalnie" to książka o położnej która przyjęła setki porodów domowych. Wszystko opisuje po kolei co i dlaczego... Mnie ta książka bardzo pozytywnie nastawila choć i tak blagalam o znieczulenie. Udało się urodzić synka 3910 po pierwszej cesarce. Pierwszy poród 15 h a i tak zakończony ratunkowym cc.

Odnośnik do komentarza

Hej :) dawno mnie tu nie bylo mialam sporo nadrabiania :D ciesze sie ze tyle pozytywnycg wiadomosci przeczytalam i ze badania wychodza bardzo dobrze :) tydzien temu mialam badania genetyczne wszystko tez w normach dzidzius rozwija sie prawidlowo a wlasciwie to Filipek bo lekarz powiedzial ze 90% chlopak ale pokazal siusiaka wiec chyba sie to juz nie zmieni :D apropo porodu to bedzie moj pierwszy narazie sie jakos bardzo nie boje ale czuje ze im bedzie blizej tym gorzej ale to jeszcze czas :D

Odnośnik do komentarza

Witam jestem w 13tyg ciazy
91dzien
Poród na 14 Sierpień 2019rok

Otrzymałam dzis wyniki badania
HCG wolna jednostka beta
-moj wynik to 34,89 mIU/ml

Przykłady ponizej mojego wyniku są :
Wartosci w pierwszym trymestrze ciazy :
13tydzien; 33.6mIU/ml
14tydzien; 28.8mIU/ml

I wynik PAPP-A
mój wynik to : 5,89 mIU/ml

Przykłady ponizej;
Wartosci w pierwszym trymestrze ciazy:
13tydzien :2.93mIU/ml
14tydzien:4.36mIU/ml

Wizyte mam dopiero za niecały miesiac i martwie sie co to oznacza. Czy moze ktos mi wytlumaczyc wyniki ktore otrzymałam. Bo to dla mnie istotne i bardzo wazne a nie chce sie denerwowac. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Same wyniki nic Ci nie wniosą. muszą być skorygowane z USG. Powiem z własnego doświadczenia, że też się stresowałam wynikami, bo beta była podwyższona, ale po USG wszystko wszyło super. Nie stresuj się tylko poczekaj na wizytę. I nie studiuj internetu, ja studiowałam i tylko 2 tygodnie niepotrzebnego stresu, to była głupota, już jedyne forum które czytam to to tutaj i strona mamaginekolog.

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Ja nie miałam testu pappa, więc nie znam się na wynikach. Zgadzam się jednak z kikki, że stres nic dobrego nie wniesie i lepiej się nie zastanawiać na zapas. Dopiero lekarz może zrobić pełną analizę z usg. Sam test pappa w wielu przypadkach tylko niepotrzebnego strachu narobił a po wizycie okazywało się że wszystko ok.
Będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Co u was w ogóle, cicho dziś jakoś. Mam nadzieję, że potem jak już pod koniec przejdziemy na l4 to będziemy aktywniejsze na forum ;)
Ja wam powiem że 15 tydzień się kończy a mdłości jak były tak są.
A spanie, matko, miało przejść wraz z drugim trym. A ja po powrocie z pracy już któryś dzień z rzędu siadam na chwilę na kanapę połleżąco żeby brzuch się rozluźnił. Po czym budzi mnie mąż i okazuje się że spałam godzinę albo i dłużej. Masakra. A gdzie obiad i cokolwiek dla dziecka, robie szybka kolację i kładę ja spać. A sama, w brzuchu burczy a na widok jedzenia odruch wy.....
No dobra, pozalilam się i może będzie mi lepiej :)
A jeszcze śniło mi się dziś że dzidziuś tak mocno mnie w brzuchu kopał :)

Odnośnik do komentarza

Witam, zwracam się z uprzejmą prośbą do wszystkich przyszłych i obecnych mam, o wypełnienie anonimowych ankiet dotyczących aktywności fizycznej kobiet w ciąży. Wspólnie z koleżanką prowadzimy badania na ten temat w ramach studiów doktoranckich na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Będziemy bardzo wdzięczne za pomoc :)
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf20D7bNYuX3myr--Or-ErDNDtbjL9jLwmm9wv9yUcjNVX-SA/viewform

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...