Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zakochana

Czyli nie ja jedna Cyśka, rani wstaje o 6 i po całym dniu pracy i ogarnięciu potem dziecka idę spać koło 22. Jestem wtedy padnięta. A i tak w nocy problem że snem. W dodatku mój brzuch już jest na tyle duży i twardy że nie mogę na nim spać a to była zawsze moją ulubioną pozycja.

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Tak w ogóle to się zastanawiam czy to możliwe żebym czuła już ruchy... W poprzedniej ciąży zaczęło się od uczucia przelewania i takich bąbelkow w 16 tyg a w 18 były kopniaki. Teraz jestem w 15 tyg i od kilku dni czuję takie delikatne jakby w środku mi się coś wypychalo, odbijalo od brzucha, trudno to określić. Skurcze to nie są, nie wiem sama. Niby bobas jest wielkości dużej pomarańczy a na usg ostatnio podskawilal konkretnie, więc teoretycznie to możliwe. Wydawało mi się że za wcześnie jeszcze ale w sumie to 3 ciąża, a z każdą niby wcześniej czuć , dziecko tez większe o tydzień... Myślę że jeszcze tydzień dwa i nie będę mieć wątpliwości :)

Odnośnik do komentarza

Nadrabiam kilkudniowe zaległości i u nas narazie tylko imię dla dziewczynki Matylda a co do chłopca narazie nie doszliśmy do kompromisu poczekamy aż lekarz powie jaka płeć bo po co się kłócić jak nie wiadomo co będzie
Dziś byłam na zakupach w groszu bo powoli muszę zmienić rozmiar swojej szafy i nie mogłam się powstrzymać i kupiłam body na hallowin rozmiar w sam raz a były takie urocze...

Odnośnik do komentarza

Ja też już po prenatalnych - dzidziuś 7cm, dł stopy 1cm :) /lekarz z ciekawości sprawdził bo ładnie było widać hehe/ Niby wszystko ok ale przezierność trochę za duża wyszla. Sam powiedział że to może być coś (wcale nie koniecznie genetyczne podloze ale np infekcja albo jeszcze coś innego) albo nic więc żeby się nie przejmować, a jak dostanę wyniki prawdopodobienstwa to ten niby 'zly' wynik (wysokie ryzyko) jest tylko i wyłącznie podstawą do dalszej diagnostyki. Super ten lekarz był :) więcej takich!

Odnośnik do komentarza
Gość Panda082019

Ja biorę mama dha premium + 2 kaps
Do tego jeszcze vigantoletten 1000 1 tabl. Bo endokrynolog pomimo, że mam prawidłowy wynik witaminy D mówiła że mam jej brać łącznie 3000 .

Luteinę to to samo co duphaston aplikuje w zasadzie od 6 tygodnia ciąży i mam brać do 16 a potem stopniowo odstawiać. Dzięki niej nie mam boli ani Skórczu brzucha

Odnośnik do komentarza

Ja od jakos 4 tc biorę pregna plus. Dodatkowo kwas foliowy, ale to juz od dluższego czas przed zajsciem (nie wiem w sumie czy zażywac wraz z syplementem w ktorym juz jest dawka kw.fol.600ug, dodatkowo tabletkę z samym kw.foliowym 800mcg). Zaczęłam się kiedys wczytywać na temat kwasow DHA, że niby najnowsze badania wskazuja, żeby brać je od poczatku (pozytywny pływ na rozwoj mozgu, iloraz intelig.i takie tam), kupilam nawet Pregna 250DHA, ale mój gin powiedział, że dopiero powie jak będzie na to czas jakos w poźniejszym etapie ciąży więć nie zażywam. Jakaś tam mała ilość (20mg) jest w tej pregnie plus. Gin argumantował, że większe ilości DHA od poczatku mogą się przyczynić do zbyt dużej masy urodzeniowej dziecka, zaleca się np.gdy ktoś ma zagrożenie porodem przedwczesnym (bo wplywają na wydlużenia czasu ciązy), czy zbyt małą masą urodzeniową, odklejanie się łożyska bodajże też. Dałam się przekonać i nie dobieram tabletki z DHA. Osobiście ryb prawie nie jadam i zastanawiam się nad tym czy może nie warto. Czy macie w temacie konkretnie kwasow DHA jakies informacje od Waszych gin. czy własne zdanie, doświadczenie np.z poprzednich ciąży ?

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza

Ja biore elevit..z tego wzgledu ze sa to witaminy bez jodu..i takie narazie musialam brac ze wzgledu na nadczynnosc tarczycy..ale jutro mam wizyte u ginekologa we wtorek endokrynologa..i zobaczymy jak mi badania powychodzily tarczycowe jak lepiej to zmienimy pewnie na cos z jodem

Odnośnik do komentarza
Gość Panda082019

Jod jest bardzo ważny od początku ciąży ma ogromny wpływ na rozwój dziecka u każdej kobiety.
Katia no chyba, że u Ciebie faktycznie lepiej nie brać.
Ja ogólnie tylko w ciąży i przy karmieniu piersią mam zalecony kod bo mam niedoczynność tarczycy.

Dha są bardzo korzystne w codziennej diecie dla wszystkich są to nienasycone kwasy tłuszczowe, których niestety zazwyczaj dostarczamy zbyt mało albo za malowanie porównaniu z innymi kwasami dostarczanymi do organizmu i ich proporcje są wtedy zachwiane.

Odnośnik do komentarza

Biore dodatkowo jodid 100 bo w kazdych witaminach przeważnie jest 200mg jodu no niewiem ale wszedzie gdzie nie czytam to faktycznie pisze ze przy nadczynnosci tarczycy jod jest nie wskazany..chyba doktorka wie co robi zreszta z ginekologiem tez ten temat omawialam..zobaczymy co powie doktorka we wtorek.

Odnośnik do komentarza

Ja jak zwykle inaczej, bo nie biorę nic.
Nigdy nie brałam nic oprócz kwasu foliowego do 3 miesiąca.
Dzieci zdrowe, urodzone duże i w szkole mądre ☺️
Ale u mnie chodzi o wstręt do tabletek od dzieciństwa. Ja nie przełknę czegoś tak dużego. Po prostu staje mi w gardle i wymiotuję.
Jak na coś choruje poważnie to tylko zastrzyki wchodzą w grę.
Przełknę jedynie ibuprom (apap już nie).
Ale jak dotąd brak tych suplementów moim dzieciom nie zaszkodziło więc nie zamierzam się przejmować.

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...