Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Patty95

Antykoncepcja po porodzie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Patty95

Drogie kobietki, mam pytanie czysto teoretyczne, bo po weekendzie mam wizytę u ginekologa (kontrolną po porodzie).
Czy jeśli chciałabym wrócić do tabletek anty to muszę czekać do pierwszego okresu czy można zacząć brać je wcześniej? Nie karmię piersią więc dziecku nie zaszkodze, ale jednak nigdy nie wiadomo kiedy ta pierwsza miesiączka się pojawi..
Wiecie coś na ten temat?
Chciałabym jak najszybciej zacząć się z powrotem zabezpieczać. Pozdrawiam :))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Xenia90

Ja bym ci poleciła naturalna antykoncepcję. Po urodzeniu dwójki dzieci i braniu tabletek przez przeszło 10 lat postanowiłam takiej własnie ochrony spróbować. Dzisiaj po prawie roku stosowania nie zamienię jej na żadna inną. Komputer cyklu [reklama usunięta] wyznacza moje dni płodne na podstawie pomiaru temperatury, poziomu hormonu lh i jakości śluzu szyjkowego. Wymaga troszkę dyscypliny, ale przynajmniej wiem że nie truje swojego organizmu chemią.
[reklama usunięta]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Antykoncepcja hormonalna w tabletkach nie dla mnie. Nie lubię łykać tabletek, co innego te z musu (muszę na tarczycę), a co innego, gdy nie trzeba obowiązkowo ;)

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Majka223

Tabletki połykają się bez problemu bo są malutkie, więc w sumie ich nie czuć, a komfort psychiczny o byciu bezpieczną jest tego warty :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O tak mnie też pozytywnie zaskoczyło, że tabletki są takie malutkie i tak łatwo je można połknąć. Ja polecam Ci na pewno tabletki, najwygodniejsze są przecież o ile potrafisz pilnować regularnego przyjmowania. Ja mam belarę i zabezpieczają, poprawiły mi cerę do tego i mają bardzo wysoki wskaźnik Pearla 0,04.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja po porodzie wróciłam do antykoncepcji takiej jak przed ciążą - tabletki Vibin. To taki zestaw dla zapominalskich czyli 21 tabletek anty i do tego 7 plecebo. Jak dla mnie nie ma problemu z połknięciem a co do spokoju psychicznego jest bezcenny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mom of two

Ja mam spiralke bez hormonow. Okres ma byc o truche dluzszy, ale dokladnie jeszcze nie wiem bo nie dostalam jeszcze po porodzie synka w Maju. Nie chcialam hormonow poniewaz karmie piersia i od hormonow w przezlosci przybieralam na wadze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haninka

Siostra miała taką i krwawiła lub plamiła ciągle, przez cały czas. Więc u mnie to nie wchodzi nawet w grę, nie będę ryzykować. Zresztą na ja na tabletkach się bardzo dobrze czuję.
[reklama usunięta]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lussia

Są i są bezpieczne, ale w pierwszej kolejności należy zrobić komplet badań.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zuzia25

Właśnie moja siostra ma problemy z żylakami, chwali sobie tą antykoncepcję bo wybór ograniczony a tą akurat dobrze toleruje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Olka

u mnie sprawdziła sie błona dopochwowa caya wraz z żelem plemnikobójczym, teraz mam ją dalej i nie zamienię na prezerwatywę nigdy 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Grella

ja zaczęłam zabezpieczać się diafragmą dopochwową i już przy niej zostałam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Donna

Moja przyjaciółka używam błonę dopochwową i żel plemnikobójczy, mówi że się sprawdza. Ja jednak zostanę przy prezerwatywie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Olka

ja mam diafragmę caya, na prawdę spoko rozwiązanie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Texas

ja równeż używam diafragmę dopochwową, nie wróciłam do pigułek i o wiele lepiej mi z tym 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nelli

a ja zabezpieczam się mechanicznie, ale kontroluje owulację i całe cykle termometrem owulacyjnym, który ma aplikację w której można zapisywać obserwacje z cyklu 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...