Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2019


tilana

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka odnośnie pytania o prenatal duo to dziennie powinno się brać 3 tabletki. Nie wiem jaki kolor ma pierwsza (z większością składników), bo ja kupuję tylko tak jakby druga część tego leku, bo tylko dha potrzebuje dodatkowo - prenatal dha czyli takie żółte przezroczyste kapsułki trzeba brać je dwie żeby było wymagane minimum dawka 600 ( chyba mg:)) . Wczoraj apteka internetowa pomyliła się i wyslala mi pregna dha. Może bym nawet i to mogła brać gdyby nie to, że dawka jest minimalnie mniejsza 1 tabletka 250mg i na dodatek tylko 30 w opakowaniu czyli starcza na połowę mniej czasu.. na szczęście moglam odesłać to na ich koszt. Też widzę duże różnice w cenach w aptekach stacjonarnych a internetowych. Ewentualnie apteka słoneczna stacjonarna ma dobre ceny. Przykładowo moja lokalna apteka prenatal dha 60 zł około za 60 tabletek, a w internecie około 32 zł, czyli spora różnica. Szczególnie to właśnie widać na suplementach.
Marlenk4 warsztaty mamo to ja trwaly 3.5 godz od 17 do 20:30. Gratuluję chłopaka :-)
Mnie w nocy brzuch trochę bolał i wydaje mi się był twardszy obróciłam się niby na drugą ( nieprawidłowa stronę ) i przeszło jak ręką odjął. Przez ostatnie dwa dni miałam też jakieś dziwne wibracje/ bulgotanie okolicach pochwy...
MiliG gratuluję dziewczynki :-)

Odnośnik do komentarza

Witajcie:)
Widze ze najbardziej ostatnio temat witamin komentowsny. Ja tak nietypowo biorę, bo wszystko osobno. A to ze wzgl na to ze biorę inna postac kwasu foliowego. Gdy chodzilam do lwkarki naprotechnolog , ona kazsla odstawic zwykły kwas( bralam wtedy pragna plus- ok roku przed zajsciem) i zastapic kwasem metfolinowym a dokladnie mam Folian ( Metafolin). Do tego bioręvod 13 tyg kwasy dha -Omega Med Pragna dha . Dha jest tu z alg i polecila mi siostra jako jedne z najlepszych. Mozna dokupic tez fo kompletu innego koloru tabletki alevja tylko dha biore bovwszystko biore osobno. Biorę tez wid D, jod, Maglek b6. No i dodatkowo wciaz progesteron, eutyrox, i zastrzyki w brzuchol- nacrozrzedzenie krwi- cis w stylu heparyny. Wiec mam tego sporo. Pije tez sobie taki sok do wody z apteki- z żurawiny.

Z nosem mam tsk samo. Od początku ciąży. Czasem spac siie nie da, tylko przy oddychaniu ustami.

A ruchy dziecka- wydawalo mi sie kilka razy ze czulam. Ale wciąż nie jestem pewna. Na poczatku wydawalo mi sie ze jest po prawej str a teraz ze po lewej..Myślicie ze to możliwe zeby tak sie przemieszczalo??:)

Idę na śniadanko:)
Dobrej niedzieli:)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgwjb80s39.png

Odnośnik do komentarza

No i co do pozycji na lewym boku, to potwierdzam. Naa ost usg 3 tyg temu- w 14 tyg, lekarz powiedzial abym nie odpiczywala i nie spala juz na plecach. W zalaczonym wyzej art jest to uzasadnione. Ale ciężkie to jest..Czasem jednak przekrecam sie na prawy bok jak już nie mogę na tym lewym wytrzymac. Mysle o zakupie takuej dlugiej poduchy do spania np. W kształcie U. Moze to cos pomoze;)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgwjb80s39.png

Odnośnik do komentarza

Tak z tym spaniem na prawym boku ub raczej zakazie to jest ta,że po prostu z upływem tygodni ,gdy brzuch rośnie i w środku wszystko się powiększa imoze uciskać żyłę.
Ale ,gdy śpi się ją poduszce ciążowe -tym rogalu to już jest to już niemal zniwelowane.wiec to nie aż tak,że zakazane jest nawet obrócenie się na prawy bo.
W nocy nawet nie wiemy,że się obracamy

Odnośnik do komentarza

Tak wiem że to pewnie ważniejsze będzie później, dlatego jak obrociłam się na ten "niewłaściwy bok" i mi przyniosło ulgę to tak zostałam :)
Ojoasia Ja mam tą poduchę z Biedronki większość nocy na niej śpię ale to jest kształt litery c nie u. Sporo różnych poduszek jest na Allegro.
Pora szykować obiad - u Was juz po? :) Nie będę oryginalna i będę bić cycki z kurczaka na kotlety.
Miłego wieczoru :-)

Odnośnik do komentarza

Asia ja mimo,że przed ciążą wręcz nie przepadałam za rosołem.to teraz w zasadzie każda niedziela musi być u mnie z rosołem.
Dziś był wyjątek ,no po podrozy-to na szybko leczo było
Mam prośbę o dodanie mnie do tabelki-bo nie edytowalna u mnie jest.
Nick:MiliG
Imię:Monika
Wiek:35
Miasto:Wrocław
Termin porodu:04.04.19
Płeć Dziecka:Dziewczynka
Rodzeństwo:Brat Leos 16mcy
Dziękuję

Odnośnik do komentarza

Sashimi witamy :) napisz proszę coś o sobie i zapraszam Cię do
dopisania do tabelki - link na dole. W razie problemów ja mogę wpisać dane.
MiliG już dodaje :-) ja rosół jem jak mam od teściów, ale też faktycznie to takie standardowe niedzielne danie w wielu domach :-) ja w sumie lubię rosół chociaż np na swoim ślubie mialam zupę grzybowa co zszokowało wręcz moich rodziców jak to wesele bez rosolu :D

Odnośnik do komentarza

Sashimi witamy.Czekamy na kilka zdań o Tobie

Asia dziękuję za dopisuje mnie w tabelkę.

U mnie zima -sniegiem sypnęło.a usmialam się z Mężem dziś ,bo mój Synuś dziś miał kontakt tak świadomie pierwszy raz z mokrym ,sypiącym śniegiem.i jak tylko poczuł,że mokre leci to otworzył buzinka i językiem chciał jakby łapać te krople.Przeslokie to było<3 i zabawne.<br />

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, to że nie chce znać płci jest głównie spowodowane moimi głębszymi przemyśleniami i również faktem, że straciłam 2 ciąże (pomiędzy synami) i chyba wiem już, że ta płeć to serio mało istotna. Ważne, że zdrowe i żeby się urodziło- to jest banał ale bardzo prawdziwy! Rozumiem jednak, że szczególnie przy pierwszym dziecku, poznanie płci jakoś "urealnia" tę schowaną istotę. Miałam tak samo- teraz już tego nie potrzebuję :)
Moi synowie mają 2 i 4 lata :)
asia1986 A gdzie będziesz rodzić? Może się spotkamy ;)

Odnośnik do komentarza

Sashimi no do Wawy mam trochę daleko :-) To fajnie masz tak co 2 latka dzieciaczki. Jest tu nas troche co niestety mają straty za sobą u mnie np. bylo tak z pierwsza ciążą i myślę dokładnie jak Ty żeby dziecko było zdrowe. U nas raczej będzie dziewczynka, mąż bardzo chciał synka piłkarza ale chyba oswoił się już też z dziewczynka. No ale w planach mamy oczywiście próbować dalej.. :-)

Odnośnik do komentarza

Karolka nie jestem z samego Wr.Bede rodzic przez CC tu gdzie Synka rodziłam rok temu-w Jel.Gorze

Sashimi oczywiści i bezdyskusyjnie zdrowie Dziecka jest najważniejsze i nadrzędne.Ja mam Synka i tez wiele osób mówili mi "oby teraz była dziewczynka" a mi to bez znaczenia i zawsze mam odpowiadam ,że najważniejsze,aby Dzidzia zdrowe się urodziło.W moim przypadku też ważne byśmy z Córeczką dotrwały do 38tc .Jestem dość szybko po CC i noszę często na rekach 10kg Szczęścia swojego -Synka .
Asia jak się rozpędzie to drużynę piłkarską możecie mieć.
A teraz i dziewczynki grają w noge:)

Odnośnik do komentarza

No to zdrowie jest przede wszystkim naj naj najważniejsze. Cały czas chyba się tym jakoś stresujemy, a to badania a to coś zaboli. Ja na początku też nie chciałam znać płci bo nie ma to dla mnie znaczenia choć to pierwsze dzidzi, ale mąż wolał się nastawić. Teraz jak już prawie na pewno wiem to się cieszę jak głupia że wiem a to że to będzie chłopak to równie dobrze mogła by być dziewczynka.

Dziewczyny na jakich podstawach wybieracie szpital do rodzenia? Opinie z neta, opinie znajomych, byłyście już zobaczyć? Ja narazie kieruje się intuicją, często u mnie się sprawdza, ale teraz to co innego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...