Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Edzia a ile Ci przybiera przez tydzień. Mi wcześniejszy tydzien ladnie przybrała, ponad 200g. Ale ostatni tydzien słabiutko- 130g przez 7 dni. Położna mowi, ze przy karmieniu piersią to jest jak najbardziej ok.
Cebulka trzymam kciuki!
Córeczki zdrowka dla malutkiej!
Dziewczyny w czym śpią Wasze maluszki w łóżeczkach. Ja kładę w rożku i rożek przykrywam kocek. Tak w szpitalu robili i jakoś nie mam innego pomysłu. Ale może sa lepsze patenty.

https://www.suwaczek.pl/cache/c3a7e9b4d2.png

Odnośnik do komentarza

I wczoraj założyli balonik o 12 , do 16 bolało ale całkiem znośnie w porównaniu do pierwszego razu, od 16 już nie bolało nic, o 20 balonik sam wypadł, położną mówiła że bolało mniej bo już rodziłam i rozwarcie też było. W nocy nic się nie działo. Teraz z rana będą podawać oksytocynę pewnie po obchodzie. Jestem strasznie nie wyspana, na sali okropnie gorąco i całą noc mnie poty oblewały . Mam nadzieję że dziś pójdzie sprawnie.

Odnośnik do komentarza

Magda pierwszym razem przybrał 380 a teraz tylko 200 i też mówiła że ok. Tylko w tym tyg zaczął mi ulewać może i dlatego troszkę mniej przybiera. U mnie mały śpi z nami i zawijam go w rożek bo inaczej kręci mi się po całym łóżku. Ostatnio położyłam go bez rożka tylko kocykiem nakryłam to zsunął mi się wzdłuż łóżka. Tak się już okręca.
Cebulka trzymamy kciuki ! Oby sprawnie poszło

https://www.suwaczki.com/tickers/zem32n0a4ct6fwwr.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, dobrze jest jak miesięcznie dziecko przybierze minimum 600-800gram, albo więcej:)
Maluszki na piersi przy ustają skokowo- w jednym tygodniu więcej, w innym trochę mniej.
U nas prawie koniec kataru małej, na szczescie dzielnie to zniosła i nie poszło jej dalej! Poza tym taka piękna pogoda ze od niedzieli popołudniami spacerujemy po godzince dziennie:)
Powodzenia cebulka!! Oby poszło szybko!

Odnośnik do komentarza

Hej! My już od wczoraj w domu, dzisiaj była położna. Mały waży 4290, więc nie stracił zbyt wiele. Zobaczymy jak będzie z karmieniem, bo na razie jest różnie z tym. Zwłaszcza, że hemoglobina mi spadła do 9,6, więc nawet długopis mi ciężko utrzymać w ręce... Jedyne co to Wojtek mnie bardzo zaskoczył - po prostu zakochał się w bracie, dużo mi pomaga, ogląda Czarusia, jest grzeczny. Wiadomo, że później może być roznie, ale ważny jest ten pierwszy moment.
Mam nadzieje, że te kciuki trzymane za Cebulkę pomagają, a najlepiej - że już pomogły :)

Odnośnik do komentarza

klodi położna też mówiła że ok 200g tygodniowo przybierają maluszki. Super że udało się zaleczyć katarek.
szoti w końcu w domu co nie? Odespałaś troszkę? Heh a ja narzekam że mojego kluska troszkę potrzymać to idzie odczuć ale w porównaniu z Twoim bąbelkiem to nie klusek a okruszek hihi. Fajnie że Wojtuś Ci pomaga i odnalazł się w roli starszego brata oby tak zostało :)

U nas pierwsza ciężka noc. Mały dał się ululać przed północą ale za to do 5 spał bo spał, bardziej czuwał i jęczał przez sen niż spał. Ale za to dał nam w dzień chwilę się przespać i zregenerować siły

https://www.suwaczki.com/tickers/zem32n0a4ct6fwwr.png

Odnośnik do komentarza

1) Nightmare -luty syn
2) Gosia -1.03 córka (CC)
3) Klodi -3.03 córka(SN)
4) Pinka -5.03 syn(CC)
5) Magda -9.03 córka(SN)
6) Olga - 12.03 syn (CC)
7) PannaNikt -12.03 córka(SN)
8) Edzia-15.03 syn(SN)
9) Kamilcia32 - 27.03 syn (SN)
10) BędęMamą-25.03 syn (CC)
11) Coreczki-29.03 córka (SN)
12) Szoti -29.03 syn (SN)
13) Niespodziewanaciaza -29.03 córka(CC)
14) Cebulka -2.04 syn (SN)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem32n0a4ct6fwwr.png

Odnośnik do komentarza
Gość Niespodziewanaciaza1

Hej :) Cebulka gratulacje! Dobrze ze juz po wszystkim i dobrze ze go zabrali na obserwacje. Wszystko bedzie dobrze zobaczysz :)

U mnie masakra, pierwsze dziecko i mega mega stres, ze zle spi bo jak uloze ja na bok to przekreca glowe na prosto i juz mam stres ze cos nie tak, pepek zaczyna podchodzic krwia to myslalam ze zawalu dostane jak zobaczylam dzisiaj ze body maja slady krwi, malo je bo tylko po 30-40 ml mojego mleka odciagnietego laktatorem bo kruszyna ma za mala buzke do mojej brodawki.. juz wczoraj płakałam z bezsilnosci :(

Odnośnik do komentarza

niespodziewanaciaza nie stresuj się. Mój też na boku leży tylko jak go pilnuje a tak przekręca się na wznak. Co do karmienia na pewno nie masz za dużych brodawek tylko musicie się nauczyć dobrze łapać cycka. Ja mam wielkie brodawki a mały połyka całe włącznie z otoczką i się mieszczą! Nie martw się o ilość tak naprawdę jak dajesz pierś to nie wiesz czy odciągnął 10 ml czy 40 zjadł tyle ile mu potrzeba.
P.s. ciesz się że nie masz teściowej :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem32n0a4ct6fwwr.png

Odnośnik do komentarza

Cebulka gratulacje!!!!! Jak sie maluszek i Ty czujecie? Masz go juz przy sobie?
Niespodziewanaciaza za chwilę przestaniesz sie stresować. Mialam tak samo. Teraz dzidzia ma 3,5 tygodnia i ja juz wrzucilam trochę na luz. Tyle ze zmeczenie daje się we znaki. Anemia tez pewnie nie pomaga bo hemoglobiny mam 8! Moja tez dlugo jadla po 20-30ml. A dzisiaj sie okazało ze przybiera ponad normę i ulewa dlatego ze za dużo je ;) Takze przestaliśmy się nad nia trzasc już tak :)
Co do spania moja spi prawie non stop na boku. W nocy padiatra kazala kłaść ja na plecach ale ja sie jakoś boje ze sie zachlysnie. Chociaż według padiatry na plecach to najbezpieczniej. No nie wiem.
A na brzuszku na jak dlugo kladziecie? Mojej sie średnio podoba wiec dosłownie na minutke, dwie.

https://www.suwaczek.pl/cache/c3a7e9b4d2.png

Odnośnik do komentarza
Gość Niespodziewanaciaza1

Druga w nocy a ja skonczylam zabawe z laktatorem, mala o 23 zjadla 50ml i ani jak nie chciala zasnac po czym o 1 zjadla jeszcze 40 ml. Także chyba robimy postepy :)
Dzięki za slowa otuchy, nawet nie spie bo patrze na nia czy oddycha, normalna schiza..

Edzia, mam teściowa, razem mieszkamy :) oczywiscie tez wie wszystko najlepiej i sadzi ze chce zaglodzic dziecko bo karmie max co trzy godziny chyba ze sie sama zbudzi :) plus inne zlote rady

Odnośnik do komentarza

Magda u nas na brzuszku też jest dramat i krzyk także też na chwilkę. Już się nauczył sam z brzucha na plecy przekręcać.
niespodziewanaciaza ooo to wiesz o czym mówię ja wczoraj nie wytrzymałam i pogoniłam ją przy kąpaniu. Bo usiadła i zaczęła mojemu dyrygować : wanienka tu ma stać, pielucha tak ma być ułożona, chodź na palcach wrr. Powiedziałam żeby poszła na dół coś tam pomóc bo my sobie świetnie dajemy rade ooo ! Ale o dziwo nie obraziła się heh.
Z tym oddychaniem to Cię rozumiem bo ja się boje go do łóżeczka odkładać bo jak śpi koło mnie to tylko oko otwieram i widzę czy oddycha.

https://www.suwaczki.com/tickers/zem32n0a4ct6fwwr.png

Odnośnik do komentarza
Gość Niespodziewanaciaza1

Edzia, moja za to ma hopla na punkcie jedzenia :) jakbym specjalnie jej jesc nie dawala czy cos, a ze ona i tak malo je i mam stres z tego powodu to jeszcze pocieszenie od tesciowej, dzisiaj w nocy dwa razy przychodziła zeby sprawdzic czy karmie.. za to do męża jest jeszcze gorsza :)

Dziewczyny, w nocy bylo tak: o 23 zjadla i nie zasnela do 1 o pierwszej znowu zjadla i spala do 4, o 4 zjadla i do 5 nie spala i o 5 zasnela i spi do teraz. A te karmienia to wygladaja mniej wiecej 30-40ml. Myslicie ze jest ok?

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dzięki za słowa otuchy, Adasia jeszcze w nocy w,ieli na obserwację od 12 do6 rano, ale przynajmniej trochy odpoczęła, bo bym nie spała w cale. Adaś cycał by non stop, jak gubi to płacze, dziś dałam mu butle po godzinnym seansie cycowym i dziecko usnęło, a tak nie dało rady go odłożyć. Ale jakoś się nie przejmuje, czy będzie kp czy mam grunt żeby nie był głodny. Dawidek strasznie przeżywa brak mamy, nowi do męża że tęskni bardzo bardzo strasznie mi go szkoda.

monthly_2019_04/marcoweczki-2019_73826.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość Niespodziewanaciaza1

Edzia napewno by ci sie oberwalo :D a ile twoje malenstwo ma ze karmisz go wedlug jego woli? Sory ze nie pamietam :)

Cebulka jaki on fajniutki :) ja jak karmie swoim z butelki to mam wrazenie ze idzie o wiele lepiej niż mm,mniej wypluwa i lepiej sie odbija ale karmic trzeba czesciej :)

Odnośnik do komentarza

Cebulka jaki śliczny pączuś do schrupania :D
To dobrze że udało Ci się odpocząć. To było do przewidzenia że będzie tęsknił ale jeszcze chwila i wrócisz z Adasiem do domu a może Dawidek nauczy się zasypiania z tatą ;) zawsze jakieś plusy.
niespodziewanaciaza ma 2 tygodnie i 5 dni. Przybiera na wadzę więc nie widzę sensu go przykładać na śpiocha do cuca bo i tak wtedy co wysscie to wypluje a nie połyka. A jak go budzę to i tak zasypia przy cycku :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem32n0a4ct6fwwr.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...