Skocz do zawartości
Forum

Pomocy! Wypadanie włosów u karmiącej piersią


Gość IreneNiezalogowana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość IreneNiezalogowana

Drogie Panie,
Od 4 miesięcy karmię piersią,od prawie 1,5 miesiąca tracę włosy, zjawisko przybiera na sile, a w ciągu ostatnich 2 tygodni wychodzą dosłownie garściami. Dla zobrazowania powiem, że po 1 myciu włosów, odpływ jest tak zatkany, że woda zostaje w wannie!
Czy to normalne? Czy powinnam pójść z tym do specjalisty? Błagam, podpowiedzcie coś, bo utraty włosów nie przeżyję!

Dietę karmiącej stosowałam miesiąc, po tym czasie jem już wszystko, zażywam femibion dla karmiących piersią (miałam 2 tyg przerwy i po niej zaczęłam tracić włosy), nie odchudzam się, wagę mam prawidłową, jak przed ciążą. W pierwsze 3 tygodnie od porodu schudłam 12,5 kg,a przez prawie 3 miesiące byłam... Chyba dość blisko depresji poporodowej, mocno niezadowolona z życia i podenerwowana... Czy to też mogło mieć wpływ, czy nie? Włosy są dla mnie ważne, jestem zdruzgotana.
Jestem już umówiona do gin, bo w ulotce antykoncepcji która mi przepisał jest wzmianka o łysieniu...

Odnośnik do komentarza

Wypadanie włosów po paru miesiącach od porodu jest normalne, ponieważ wypadają wtedy wszystkie włosy, które nie wypadły w ciąży. To okres przejściowy, trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy. Jak masz długie włosy, to je podetnij, będą lżejsze i mniej ich wypadnie.
Suplementy też możesz brać jeśli bardzo chcesz, bezpieczne będą te witaminy, które brałaś w ciąży.

Odnośnik do komentarza
Gość zatroskanawlosami

A ja mam problem, nigdy nie miałam zbyt gęstych włosów, ale podczas karmienia piersią widocznie mam ich o wiele mniej... jakie polecacie preparaty, dzięki którym mogę poprawić stan włosów i przy okazji będą bezpieczne dla karmiących mam?

Odnośnik do komentarza
Gość dobraradanajuz

Przed porodem przyjmowałam preparaty ze skrzypem, ale podczas karmienia wybierz takie środki, które zawierają dużą ilość witamin oraz wyciągi z pestek dyni. Pomagają zarówno na włosy, jak i na laktację:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...