Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Mgromysz

Ciągły kaszel u 4-latka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mgromysz

Witam zrobiłam dziecku testy na alergię z krwi jak miał 4 latka . Nie wyszło zupełnie nic . Cały czas ma " obrzęk" w nosie i ogrom wydzieliny spływa mu do gardła powodując kaszel non stop. I tak już od ponad roku ... pronosal, Delortan nie pomagają..raz pomogl nebbud po 10 dniach ale kaszel wrócił po 2 miesiącach. lekarze rozkładają ręce . Czy to może być alergia pomimo negatywnych testów ?.. migdal 3 wyciety, rtg klatki i zatok - prawidłowe. Badanua z krwi wyszły też ok. Proszę o pomoc ..:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy pomogę ale kiedyś na jakimś forum czytałam (rodzice mieli podobny problem) że to może być gronkowiec. Nie leczony odpowiednimi lekami, nie wiem czy w jego przypadku stosuje się antybiotyk nawraca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość pikki

Może to być też niedoleczona infekcja. Tak było u nas... Mały kaszlał i jak już się wydawało, że jest lepiej to za kilka dni kaszel znów się nasilał. Dopiero, kiedy lekarz przepisał mu budixon neb do inhalacji to wyleczył się do końca i od dwóch miesięcy jest spokój.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość obywatelmarta

najlepiej pójść do lekarza, żeby zbadał dziecko, zlecił badania lub skierował do konkretnego specjalisty. U córki z kaszlu okazało się ma astmę oskrzelową. Na szczęście szybko wykrytą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z moją siostrą też były takie przeboje, jak była mała. Po prostu nic nie pomagało, nawet antybiotyki. W końcu syrop na kaszel jak Petit Drill [reklama usunięta] plus tabletki na gardło z prawoślazem plus badania na gronkowca pomogły, bo się okazało, że miała tą bakterię i ona ciągle powodowała, że co chwila była chora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Asia

A próbowaliście inhalacjami nawilżyć śluzówki? Moja córka od września do marca też ciągle kaszlała, od lekarza do lekarza, jeden lekarz przepisał inhalację, stanęłam przed wyborem nebulizatora [reklama usunięta]. Nie zawiodłam się, kaszel po tygodniu o połowę zmalał, a po dwóch tygodniach praktycznie mogłyśmy zapomnieć o nim.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jolanta L

Wiem z doświadczeń z moimi wnuczkami, że bardzo często przyczyną są słodycze ze sklepów czy marketów.Zawierają różne składniki np cukier glukozowo- fruktozowy, olej palmowy, barwniki oraz różne inne dodatki, o ktorych nie zawsze informują.Moje trzy wnuczki jak tylko zjadły takie słodycze to nie raz kaszlały albo cały dzień albo cały dzień.Córka zawsze sprawdza składniki.Również jogurty zawierają barwniki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...