Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
nooola

Ile powinno się karmić piersią?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość milena92

do noola
nie wiem ile trwa okres rozsądnego karmienia piersią, ale mogę powiedzieć że ja byłam karmiona 3 lata ,natomiast Józia karmię dopiero 18 mies. do pobicia rekordu mojej mamy jeszcze mi daleko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość migdal

też mogę się pochwalić Henio był karmiony 1 rok i 9 mies. a Tadzio jest jeszcze mały, tak też wszystko przed nami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość natalip

karmię dopiero drugi mies. i mam juz dosyć, chyba przejdę na mm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość milena92

~natalip • 23.02.2018, 17:56
karmię dopiero drugi mies. i mam juz dosyć, chyba przejdę na mm

dziewczyno nie łam się ,dasz rade , może znajdziesz pomoc w poradniach laktacyjnych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość krysia60

nooola • 23.02.2018, 16:02
Witajcie koleżanki. Ile najrozsądniej jest karmić piersią?

Odpowiedź na to pytanie jest trudna i nie ma jednoznacznego stwierdzenia, wszystko zależy od indywidualnego podejścia do karmienia piersią. Jedne będą optować za 2 miesiącami inne że 18 miesięcy jest za mało. Zdecydujesz z dzieckiem co jest dla was najlepsze, ale myślę że będzie to długi i wspaniały czas.Tego życzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość m-anielka

też chciałabym karmić rok, ale Wojtuś po 4 mies. "powiedział basta" i zostało na froncie mm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak czasami bywa. Rok, o ile się da, a czasami po prostu się nie da i tyle. Dzieci rosną zdrowo i na mm i na kp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość b_ula

do Ana5 • 23.02.2018, 19:42
Według zaleceń minimum rok, a potem tak długo jak matka i dziecko sobie tego życzą.

a kto wydał takie zalecenia, chcieli by wszystko włozyć w ramy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość krysia60

do ~b_ula

nikt nikogo nie chce włożyć w ramy, nikt niczego nie narzuca to jest tylko wolna interpretacja, od ciebie i tylko od ciebie będzie zależało jak długo (jeśli w ogóle) będziesz karmic piersią

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość manka1

~b_ula
jakie normy i jakie zalecenia karmisz jak chcesz i ile chcesz , a czy to mm czy kp zależy od ciebie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość sawana123

karmisz piersia ile chcesz, oczywiście w pewnym momencie może być już to dziwne i bez watpienia już nie potrzebne. ale można karmic ile się chce, ja osobiście robiłam to 6 miesięcy, a w 4 już rozszerzałam diete, mam kolezanke co karminila 2 tygodnie, inna co 8 miesiecy a jeszcze inna co 4 lata, nie znam osobiescie przypadkow dłuższego karmninia niż 4lata ale jak chcesz to karm dopóki dzieciak chce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość m_gosia

a ja już karmię 1 rok i 7 mies. i ciągle to jest wspaniałe, nie słucham uwag "zaprzyjaźnionych " osób że powinnam skończyć z kp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

drogie dziewczyny,
karmić można i do dwóch lat. zalecenia mówią, że im dłuzej tym lepiej. nas położne uczulały na to, że mogą pojawić się różne opinie pośród społeczeństwa, ale nie należy się nimi przejmować. :) pozdrowienia

rodzę z Prenalen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość migdal

oczywiście same powinniśmy podejmować decyzję związaną z długością kp, tylko że czasami jakieś podszepty wywierają na nas wpływ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość milena92

dziewczyno a po co słuchać jakiegoś gadania, sama zapewne wiesz co jest najlepsze dla ciebie i twojego maleństwa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość migdal

no niby wiem, ale jeśli zdarzy się gorszy dzień to człowiek zaczyna analizować i czasami wątpi w sens kp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość finka_5

a czy to jest ważne kto czym karmi, każda robi co uważa za stosowne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość natalip

do~finka_5 • 26.02.2018, 18:43
a czy to jest ważne kto czym karmi, każda robi co uważa za stosowne

Oczywiście że jest ważne czym karmimy, a czy ty wybierając jakieś żarełko w sklepie nie czytasz składu. Zapewne wybierasz produkty z małą ilością EEEE. Czemu nie chcesz dać szansy na prawidłowy rozwój swojego dziecka ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość finka_5

do natalip
jasne że czytam skład i nie wybieram byle g...a, ale jesli chodzi o karmieni dziecka to sama chcę decydowac czym będę to robić, nie chce aby ktoś narzucał mi swojego zdania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość rennia

Mogę się pochwalić iż moja przygoda z kp (przy pierwszym dziecku) wynosiła 2 lata i 4 mies.:) dzieciątko wyrosło na dorodnego i zdrowego przedszkolaka .Niedawno rozpoczęłam również drugą turę, na razie jest wspaniale, chciałabym pobić swój rekord ale to jeszcze kawałek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...