Skocz do zawartości
Forum

Suchy katar u dwumięsiecznego dziecka


Gość Natmama

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, mam dwumiesięczną córeczkę, która już bardzo długo ma "suchy" katar. Na początku myślałam, że to może suche powietrze w domu,ale staram się rozwieszać na kaloryferach różne rzeczy,aby parowały, wentylację w domu też mamy dobrą, więc chyba to nie to. A jej się jakby pogarsza - słychać, że ma w srodku "zawalony" nosek, chrumka, ciężko oddycha. Czasami wyjdą jakieś "gile" na wierzch, to je wyciągam,ale żadne aspiratory tu nie dają rady, bo w nosku jest sucho. Nawilzam nosek solą fizjologiczna,albo smaruje pod noskiem własnym mlekiem,ale nie wiele to pomaga. Do tego doszło wzmożone kichanie i kaszel, a od niedawna takie niszczące zasysanie powietrza... Czy to może być coś poważnego? Co robić żeby jej ulżyć?

Odnośnik do komentarza

Mój syn tak miał do około 4 miesiąca. Powodem był ulewający się pokarm, który trafiał też do górnych dróg oddechowych. Polecam wizytę u lekarza, żeby wykluczyć jakieś przeziębienie czy coś. Mnie lekarz zalecił wodę morską w spraju na rozrzedzenie tego i odciąganie. Ja robiłam to aspiratorem do odkurzacza po zapuszczeniu sprayu do noska. Polecam Unimer 9% lub 18%.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...