Skocz do zawartości
Forum

Znieczulenie zewnątrzoponowe na bóle krzyżowe?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy znieczulenie zewnątrzoponowe działa na bóle krzyża?

Jestem po porodzie krzyżowym, które o mały włos nie skończyło się uduszeniem mojego dziecka. Gdy prosiłam położna o znieczulenie, to się wymigiwala, aż w końcu powiedziała, że i tak nie zadziała na ten ból. Gdy pojawiła się dr, również odmówiła tłumacząc, że nie mogą podać, bo to tylko spowolni i tak już wolno postępujący poród. Komu wierzyć?

Odnośnik do komentarza
Gość szyszunia1806

Znieczulenie faktycznie spowalnia poród. Ale jestem pewna że na bóle krzyżowe działa bo takie miałam za nim mi je podali. Jedyne na co ono nie działa to ból przeciskania się dziecka przez kanał rodny. Nawet skurcze parte ledwo czulam co właśnie utrudniało trochę poród bo nie wiedziałam kiedy je mam i kiedy mam przec i jak dlugo. A miałam poród wywoływany. Za nim podali mi znieczulenie to po tej całej mieszance wywolywaczy okxy i czegos jeszcze zemdlalam 5 razy z bolu.

Odnośnik do komentarza

Pomogło mi na bóle krzyżowe! Gdybym tych bóli nie miała to bym o znieczulenie nie prosiła nawet. Na ból porodowy (przejście dziecka przez kanał rodny nie pomogło, czułam wszystko, albo był ten ból zmniejszony - nie mogę określić to pierwszy poród), mimo to skurcze czułam kiedy mam i kiedy muszę przeć. Samo znieczulenie porodu nie spowolniło (u mnie same skurcze trwały 3 dni - a i tak poród próbowali wywoływać globulkami dopochwowymi ze względu na problemy z nerką).
Powiem ci, że poród o wiele sprawniej i przyjemniej przebiega bez bóli krzyżowych bo to one były dla mnie największym problemem podczas samej akcji porodowej. Sam ból gdy dziecko wychodziło to był mały pikuś przy ściskaniu kręgosłupa. ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/thgfyx8ds56okvbm.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...