Skocz do zawartości
Forum

Wypryski na skórze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem mamą miesięcznej córeczki, która od narodzin miała na buzi wypryski pojedyncze, które ginęły. Od kilku dni ma krostki na całej buzi, czole, szyj i trochę na piersi. Nie swędzą, nie pękają, ale wyglądają okropnie. Karmię piersią i staram się jeść wg zaleceń szpitalnych, wszystko ale z umiarem. Czy może to być już w tym wieku objaw nietolerancji pokarmowej, czy warto teraz robić testy? Próbowałam wyeliminować z mojej diety mleko, ale po dwóch dniach mała dostała zatwardzenia. Kąpie córkę w emolientach i smaruję emolientami, ale nie pomagają. Pomaga trochę i na krótko przemywania rumiankiem. Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Gość Mama 4 latka

Mój syn miał to samo na buźce kiedy skończył miesiąc. Buzia wyglądała jakby miał trądzik z białymi krosteczkami. Okazało się, że przesadziłam z natłuszczaniem skóry. Odstawiłam wszystkie kosmetyki. Kąpałam synka tylko w emolientach (oprócz twarzy) ale już niczym nie smarowałam. Buzia była myta tylko przegotowaną wodą. I nic więcej. Krostki zaczęły znikać po ok. 2-3 dniach. Proponuje też odstawić zachwalane Emolium. Pediatra, z którym się kontaktuje zauważył, że coraz więcej dzieci ma problemy skórne po kosmetykach tej marki. Proszę spróbować Cetaphil lub robioną maść na lanolinie. Pediatra na pewno wypisze recepte.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...