Skocz do zawartości
Forum

Oczekiwanie na usg genetyczne


Gość Caro84

Rekomendowane odpowiedzi

Już jestem po. Sam zabieg trwał może z 10 minut z czego większość czasu zajęło samo usg. Nic nie bolało, nie było nawet nieprzyjemne. Mam wrażenie, ze czasem nieumiejętne pobranie krwi jest bardziej bolesne i nieprzyjemne.
Wynik za 3 tygodnie. Także czekamy.

Odnośnik do komentarza

Czuje się dobrze. Nie odczuwam żadnych skutków amniopunkcji. Wczoraj polezalam w łóżku a dzisiaj już w miarę normalnie funkcjonuje. Mam nadzieje, ze tak pozostanie.
Cały czas jestem pod wrażeniem przebiegu całego zabiegu. Gdyby wszystkie badania szły tak szybko i sprawnie byłoby cudownie.
Przed ciąża miałam wykonywane hsg i zdecydowanie gorzej to wspominam. Jedno z najgorszych badań jakie miałam w życiu.
Wynik amniopunkcji będę miała prawdopodobnie dopiero 9 lutego bo niestety muszę go odebrać u genetyka a on przyjmuje tylko raz w tygodniu, w piątek :/.
24 mam wizytę kontrolna u swojego lekarza i nie mogę się doczekać żeby zobaczyć czy z mała wszystko Ok.

Odnośnik do komentarza

Niestety okazało się, ze wyniku z amniopunkcji nie będzie bo w pobranym płynie było za mało komórek.
Razem z lekarzem stwierdziłam, ze nie będziemy drugi raz próbować pobrać i oprzemy się tylko na wyniku Nifty, który jest dobry. Tak jak na początku lekarz bardzo naciskał na amnio to po zobaczeniu wyniku Nifty i obecnym usg stwierdził, ze spokojnie możemy to „olać” i nie ukrywam, ze bardzo mnie to cieszy bo nie chciałabym już małej narażać.
Ostatnie usg potwierdziło,ze będzie dziewczynka :).
Jesteśmy umówieni na echo serca na początku marca i zobaczymy co dalej.

Odnośnik do komentarza

Usg genetyczne tzw. Usg I trym. Wykonywać moze lekarz z odpowiednim certyfikatem. Dobre usg trwa.przynajmniej 20 minut. Sprawdza sie wszystkie wazne parametry dziecka m.in. tetno dlugosc crl wymiar przeziernosci karkowej czy jest kosc nosowa czy sa raczki nozki poszczegolne kosci i stawy tak mozna powiedziec np. Lokiec czy sa wewn. Narzady pecherz no wiadomo serce moze tez widac jak pracuja komory i czy jest ok czaszka wymiar glowki czy jest w srodku tak jakby ksztalt motyla tak to lekarze nazywaja no i tez na pewno twoje lozysko gdzie i czy nisko czy wysoko jest. Tak na moja wiedze to wyglada. Z wszystkich parametrow wychodzi tez pieknie na jaki tydzien i dzien ciazy jest dziecko rozwinięte.
Jesli nie jestes jakos mega pulchna na brzuchu to wszystko powinno byc pieknie widoczne w badaniu usg przez powloki brzuszne.
Do amniopunkcji musza byc przeslanki. Nikt z automatu nie proponuje kobiecie amnio.

Odnośnik do komentarza

Caro i tak trzymac. I tak podziwiam ze mimo dobrego nifty zdecydowalas sie na amniopunkcje. I tu potwierdza sie w twoim przypadku ze nie zawsze amnio jest skuteczna. Ze zwyklego badania krwi mozna bylo pobrac odpowiednia ilosc materialu i oddzielić te nalezace do dziecka a z przeprowadzonej amniopunkcji gdzie juz na pewno było komorek wiecej nieumiejetnosc zawinila. Z tym ze w drugim przypadku jest ryzyko utraty ciąży a na pewno winnych nie ma.
Coz nic tylko.sie dalej cieszyc rosnacym malenstwem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Chciałam dobrze a wyszło jak wyszło. Dobrze, ze miałam możliwość wykonania Nifty i ze się na nie zdecydowalam inaczej byłabym teraz w czarnej d... ;).
Gorzej kiedy kobieta nie może sobie pozwolić na taki wydatek i jest skazana tylko na amnio.
Wiem, ze często się takie sytuacje nie zdarzają, ale jednak. Nie wyobrażam sobie, ze miałabym pójść na nakłucie jeszcze raz po mimo tego, ze wcale nie bolało. Po prostu za bardzo bym się bała o dziecko.
Mam wyjątkowego pecha od początku tej ciąży. Pozostaje mi wierzyć, ze teraz będzie już tylko lepiej...

Odnośnik do komentarza

Domi nie martw sie na zapas ;)
Jesli slabo widac to z tego co wiem bada sie tez przezpochwowo ale wiecej nie wiem na ten temat. Grunt to zeby dr mial uprawnienia do wykonania tego badania bo wtedy wiadomo ze dobrze wszystko zobaczy a nie bedzie straszyl nie wiadomo czym. Z tego co wiem w Polsce jest mniej niz 1000 lekarzy ktorzy moga wykonywać badania usg poszczegolnych trymestrow. I co roku musza odnawiac swoj certyfikat.

Odnośnik do komentarza

U mnie bez zmian. Dziękuje za pamięć :). Właśnie zaczął się 19 tydzień a za dwa tygodnie mam wizytę kontrolna. Mam nadzieje, ze nadal będzie wszystko Ok na usg.
Na początku marca czeka nas echo i okaże się, ze czy wszystko z serduchem w porządku. Trochę się denerwuje bo jednak zwiekszona przeziernosc może być związana również z wadami serca, ale staram się o tym nie myśleć bo chyba bym oszalała.
Lepiej się czuje, więcej wychodzę z domu. Spacery z psami już mnie tak nie męczą wiec jestem zadowolona. No i wrócił mi apetyt co już mnie tak bardzo nie cieszy ;).

Odnośnik do komentarza

Dobrze, dziękuje :). Dzisiaj miałam wizytę kontrolna i wszystko jest Ok. Rośniemy obie ;). Lekarz obejrzał serduszko i stwierdził, ze nie widzi nic niepokojącego, ale i tak polecił zrobienie echa, które mamy za tydzień. Mam nadzieje, ze drugi lekarz niczego się tam nie doszuka.

Odnośnik do komentarza
Gość Daria3367

Jeśli chodzi o USG genetyczne to ja robiłam je w klinice Multimed. Powiem wam, że czas oczekiwania wcale nie jest długi a do tego wszystko przebiegło na prawdę bardzo dobrze. Sprzęt najwyższej jakości miły lekarz, czego chcieć więcej!

Odnośnik do komentarza

Też robiłam badanie w Multimedzie i wszystko odbyło się tak, jak chciałam. Nie pamiętam, jak się nazywa osoba, która robiłam mi badanie, ale była bardzo miła, wszystko opisała, wiedziałam, co i jak. Cały czas był kontakt. Ale chyba najważniejsze, że faktycznie mają mega wypasione rozwiązania - nie widziałam jeszcze w żadnej przychodzi takiego sprzętu na USG. Ogólnie jestem zadowolona - tym bardziej, że udało się załatwić termin w ciągu tygodnia od zgłoszenia potrzeby wizyty. 

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Bez względu na to, o jakie USG by chodziło, zawsze załatwiajcie to prywatnie. Wtedy faktycznie robisz to ekspresowo, koszty nie są jakieś bardzo wysokie, a przynajmniej szybko możesz ustalić, co się dzieje. No i w naszym przypadku również był Multimed. Podchodzisz do tematu na poważnie, to szybko wszystko załatwiasz i moim zdaniem tak właśnie to powinno przebiegać, tym bardziej, jeśli chodzi o możliwość konsultacji i zalecenia. Słuszny kierunek. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...